Rubriky
PLEON

Malý, ale Úžasný: Jak všechno udělat na Úzkém Jídelním Stolu


Máte malý prostor, ale stále potřebujete mít jídelní stůl? V tom případě je odpovědí úzký jídelní stůl. Úzký jídelní stůl je skvělý způsob, jak vytvořit účelné jídelní prostředí, aniž byste museli obětovat mnoho prostoru. Ale jak udělat maximum z malého prostoru?

Vyberte si správnou velikost stolu

Správnou velikost stolu je třeba vybrat v závislosti na velikosti místnosti, ve které se bude nacházet. Nejdůležitější je zajistit, aby bylo dostatek prostoru pro lidi, aby se mohli pohodlně posadit na všechny strany stolu. Pokud vám zbývá málo prostoru, zvažte použití stolu se zkosenými hranami.

Vyberte si správný materiál

Materiál stolu je důležitým faktorem, který je cenově dostupný a dává vám možnost vybrat si styl, který se vám líbí. Nejoblíbenější materiály pro úzké jídelní stoly jsou dřevo, sklo a kov.

Vyberte si vhodný design

Design úzkého jídelního stolu závisí na stylu vaší místnosti. Pokud hledáte moderní design, mohou být skleněné stoly s kovy nebo kovové stoly s moderními tvary skvělou volbou. Pokud jste fanouškem rustikálního stylu, jsou dřevěné stoly s přírodními texturami skvělou volbou.

Jak vybavit jídelní stůl

Kromě jídelního stolu potřebujete také židle, abyste mohli sedět pohodlně. Nejsnazší způsob, jak maximalizovat prostor, je vybrat si židle, které se vejdou pod stůl. Pokud si nejste jistí, zda se vaše židle vejdou, můžete si je nechat na místě otestovat.

Jak vybavit úzký jídelní stůl

Abyste mohli dělat maximum z malého prostoru, doporučujeme vybavit si úzký jídelní stůl následujícími způsoby:

  • Používejte prostorové úspory – jako jsou kompaktní stoly a židle. Vyberte si nastavitelnou židli, která se vejde pod stůl.
  • Vybírejte kusy nábytku se zkosenými hranami – zkosené hrany umožňují lepší využití prostoru.
  • Vybírejte multifunkční kusy – například stoly s úložnými boxy. Takový stůl je skvělým způsobem, jak ušetřit prostor.
  • Vybírejte nábytek s otevřenými nohami – takový nábytek vypadá vizuálně lehčí a šetří prostor.
  • Vybírejte lehké materiály – materiály jako sklo nebo kov jsou lehčí než dřevo a vypadají moderněji.

Vybírání nábytku pro úzký jídelní stůl může být obtížné, ale s NabytekHNED.cz můžete pohodlně vybírat z široké škály stylů, materiálů a velikostí. Navštivte NabytekHNED.cz a vyberte si nábytek, který vám pomůže vytvořit úžasné jídelní prostředí, aniž byste museli obětovat mnoho prostoru.