Rubriky
PLEON

Kulatý stůl pro kulaté chvíle: Proč by měl být jídelní stůl kulatý?

Kulatý stůl je v poslední době stále více oblíbeným prvkem v interiéru. A není divu! Kulatý stůl má totiž mnoho výhod oproti klasickému obdélníkovému stolu. V tomto článku se podíváme na několik důvodů, proč by měl být jídelní stůl kulatý.

Více místa pro hosty

Kulatý stůl nabízí více místa pro hosty, než klasický obdélníkový stůl. U obdélníkového stolu jsou totiž na koncích stolu umístěny židle, které zabírají více místa, než když jsou hosté umístěni kolem kulatého stolu. Navíc, pokud se rozhodnete pro kulatý stůl s průměrem větším než 150 cm, můžete kolem něj umístit až 10 židlí.

Vytváří intimnější atmosféru

Kulatý stůl vytváří intimnější atmosféru než klasický obdélníkový stůl. Hosté sedí blíže u sebe a mají tak možnost si lépe popovídat a navázat mezi sebou vztahy. Navíc, pokud se rozhodnete pro kulatý stůl s průměrem menším než 150 cm, můžete kolem něj umístit svíčky a vytvořit tak romantickou atmosféru.

Více prostoru pro jídlo

Kulatý stůl nabízí více prostoru pro jídlo než klasický obdélníkový stůl. U obdélníkového stolu jsou totiž na koncích stolu umístěny židle, které zabírají více místa, než když jsou hosté umístěni kolem kulatého stolu. Navíc, pokud se rozhodnete pro kulatý stůl s průměrem větším než 150 cm, můžete na něj umístit větší množství jídla.

Kulatý stůl je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vytvořit intimnější atmosféru, nabídnout více místa pro hosty a více prostoru pro jídlo. Pokud hledáte kvalitní kulatý stůl, doporučujeme navštívit novodobasanitka.cz, kde najdete širokou nabídku kulatých stolů v různých velikostech a stylech.