Rubriky
PLEON

Jak správně prostírat stůl v kuchyni: tipy a triky

Prostírání stolu v kuchyni může být pro někoho banální záležitostí, ale pro jiného může být toto jednoduché úkony náročným a stresujícím procesem. V tomto článku se podíváme na několik tipů a triků, jak správně prostírat stůl v kuchyni a jak se vyhnout běžným chybám.

1. Vyberte si správný ubrus

Při výběru ubrusu si dejte pozor na jeho velikost a materiál. Pokud máte menší stůl, volte menší ubrus, aby se na něj vešly talíře a příbory. Materiál ubrusu by měl být snadno čistitelný, aby se odstranily skvrny z jídla a nápojů. Dále volte barvu ubrusu, která bude ladit s interiérem vaší kuchyně.

2. Správné umístění talířů a příborů

Umístění talířů a příborů na stůl by mělo být praktické a estetické. Talíře by měly být umístěny na ubrusu v řadách, aby byly snadno dosažitelné pro hosty. Příbory by měly být položeny vedle talíře, přičemž vidlička by měla být vlevo a nůž vpravo. Pokud máte více příborů, můžete je položit na ubrus vedle talířů.

Lifeisdream.cz nabízí mnoho inspirací pro prostírání stolu v kuchyni.

3. Přidání dekorací

Pro dokonalý vzhled stolu můžete přidat dekorace. Můžete použít květiny, svíčky nebo jiné dekorace, které budou ladit s interiérem vaší kuchyně. Dejte si ale pozor, aby dekorace nebyly příliš vysoké a nebránily hostům v rozhovoru.

4. Správné umístění nádobí

Pokud na stůl umisťujete nádobí s jídlem, dejte si pozor na jeho umístění. Nádobí by mělo být umístěno tak, aby bylo snadno dostupné pro hosty. Pokud máte více nádobí, můžete je položit na ubrus vedle talířů. Pokud máte méně nádobí, můžete použít stojany na nádobí, které budou ladit s interiérem vaší kuchyně.

5. Udržujte stůl čistý

Pro dokonalý vzhled stolu je důležité udržovat ho čistý. Pokud se na stůl dostane nějaká skvrna, okamžitě ji odstraňte, abyste zabránili trvalým skvrnám. Po skončení jídla stůl okamžitě utřete a odstraňte veškeré zbytky jídla a nápojů.

Správné prostírání stolu v kuchyni může být jednoduché a zábavné. S těmito tipy a triky se vyhněte běžným chybám a užijte si dokonalý večer s rodinou a přáteli.