Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Z ulic celého světa až k vám domů – IKEA představuje kolekci ART EVENT

Eliška Černá

Publikoval Eliška Černá dne 27.4.2015

IKEA v dubnu uvedla na trh uměleckou kolekci ART EVENT 2015, která sází na emoce a dojmy. IKEA oslovila 12 streetartových umělců z celého světa, aby pro ni vytvořili sérii originálních plakátů. Vznikla tak kolekce plakátů, které jsou plné barev, vzorů a zajímavých grafik. Je to limitovaná kolekce a bude dostupná jen po omezenou dobu několika málo týdnů.

 

  • „Cílem bylo získat 12 jedinečných stylů, které dokážou oslovit každého, kdo miluje umění. Říká se, že umění je jen pro vyvolené. My v IKEA si ale myslíme, že umění patří do všech domácností a díky kolekci IKEA ART EVENT 2015 je to skutečně možné. Nemusíte být bohatí, abyste si mohli pořídit něco jedinečného,“ říká Henrik Most, kreativní ředitel z IKEA of Sweden.
  • Zastoupení umělců je skutečně pestré a doslova světové, od New Yorku přes Bělehrad, Švédsko až po Čínu. V kolekci se proto míchají různé barvy, ale i náměty a abstraktní motivy. Umělci se snažili zachytit tu správnou energii, sny a představy anebo „poslat“ zprávu v láhvi rovnou z ulice.

IKEA

IKEA je společnost se švédskými kořeny vyrábějící bytové zařízení. V roce 1943 ji založil Ingvar Kamprad. Naším krédem je „vytvářet lepší každodenní život pro většinu lidí“. Z obchodního hlediska si klademe za cíl nabízet široký sortiment kvalitně navrženého a funkčního vybavení do domácností za ceny tak nízké, aby si je mohlo dovolit co možná nejvíce lidí. IKEA má více než 340 obchodních domů ve 43 státech/oblastech, z nichž 303 obchodních domů vlastní a provozuje IKEA Group. Obchodní domy IKEA Group v loňském roce přivítaly celkem 699 milionů návštěvníků.

Pro více informací navštivte www.ikea.com/cz/cs/ nebo Facebook.

Které tiskové zprávy
vás zajímají?