Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Stále více zákazníků v Evropě používá program sdílení vozidel car2go v zahraničí

Milan Stoppa

Publikoval Milan Stoppa dne 5.6.2017

Flexibilní sdílení vozidel car2go využívá stále více cestovatelů. V prvním čtvrtletí vzrostl počet pronájmů během pobytu v zahraničí o 80 procent na 33 000 jízd. Jedná se jak o cesty obchodních cestujících, tak i o návštěvy turistů ve městech, v nichž má car2go své zastoupení.

Detailnější pohled prozradí, že v Německu si sdílení vozidel oblíbili zákazníci, pocházející z jiných evropských lokalit s nabídkou programu car2go. Počet pronájmů vzrostl v prvním čtvrtletí o 79 procent na 19 500 jízd. Také němečtí zákazníci rádi využívají nabídku car2go v evropských velkoměstech v Itálii, Španělsku, Nizozemí a Rakousku. V této oblasti došlo k nárůstu o 80 procent na 13 500 jízd. Obecně tvoří segment pronájmů při pobytu v zahraničí stále větší podíl na celkovém počtu jízd v rámci programu car2go a tento růst je přitom mimořádně dynamický.

Společnost car2go zvýšila v uplynulém roce počet pronájmů o 40 procent na 22 milionů. Jednička na mezinárodním trhu má na celém světě již více než 2,4 milionu zákazníků ve 26 lokalitách; v Evropě to je více než 1,3 milionu zákazníků ve 14 lokalitách.

 

car2go je ideální formou mobility pro lidi, kteří hodně cestují. Předseda představenstva společnosti car2go Olivier Reppert k tomu říká: „Bez ohledu na to, zda jste na dovolené, nebo na obchodní cestě, při cestování v jiných městech vás potěší praktické a snadné využívání nabídky car2go. Naši zákazníci se považují za součást mezinárodní komunity, která ráda sdílí automobily i za hranicemi své země.“

 

Díky snadnému roamingu může každý zákazník v Evropě využívat nabídku car2go v ostatních evropských zemích. Zákazník musí jen jednou vyjádřit souhlas s místními podmínkami používání a hned se může vydat na cestu.

 

Program sdílení vozidel car2go

car2go je lídrem na trhu v oblasti neomezeného sdílení vozidel a 100% dceřinou firmou společnosti Daimler AG. S konceptem sdílení vozidel car2go si mohou zákazníci kdekoli a kdykoli pronajmout vozidla smart a Mercedes-Benz za výhodné ceny (počítané za minutu pronájmu). Vyhledání, rezervace a úhrada za pronájem vozidel probíhají prostřednictvím chytrého telefonu. Služba sdílení vozidel car2go je k dispozici od roku 2008, a to v mezinárodním měřítku s 26 lokalitami (14 lokalit v Evropě, z toho sedm v Německu, jedenáct lokalit v Severní Americe a jedna lokalita v Asii, konkrétně čínské město Čchung-Čching). Zákazníci mohou v rámci Evropy a Severní Ameriky používat vozidla také k cestám do zahraničí. Dosud bylo realizováno více než 80 milionů případů pronájmu 14 000 vozidel. Počet zákazníků se vyšplhal na 2,4 milionu. Ve třech lokalitách (Stuttgart, Amsterdam a Madrid) jsou provozovány výhradně elektromobily, v celkovém počtu 1350 vozidel. car2go tak patří mezi největší poskytovatele služeb v oblasti sdílení elektromobilů. Poskytovatel služby sdílení vozidel má své sídlo ve městě Leinfelden-Echterdingen u Stuttgartu. Provozní činnosti v rámci Evropy má na starosti společnost car2go Europe GmbH, společný podnik koncernu Daimler a největší evropské půjčovny automobilů Europcar.

Společnost Mercedes-Benz Česká republika je generálním dovozcem automobilů značek Mercedes-Benz, smart a Fuso pro Českou republiku. Firma působí na českém trhu od roku 1995 a jejím 100% vlastníkem je Daimler AG se sídlem v německém Stuttgartu. Společně se sítí autorizovaných dealerů zajišťují v ČR prodej a servis osobních, dodávkových a nákladních vozidel uvedených značek. Sesterskými společnostmi jsou v ČR Mercedes-Benz Financial Services ČR, která zajišťuje financování a pronájem vozidel, a EvoBus Bohemia, která je zodpovědná za prodej a servis autobusů Mercedes-Benz a Setra.

Milan Stoppa

Senior Communication Consultant

PLEON Impact

gsm.:    +420 602 575 844

e-mail: milan.stoppa@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?