Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Společnost Hewlett Packard Enterprise – představuje nové produkty pro ČR

Zuzana Kuklová

Publikoval Zuzana Kuklová dne 17.10.2019

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) dnes v Praze uspořádala technologickou konferenci HPE Discover More, kde představila zákazníkům i partnerům novinky IT pro svět, kde hrají prim digitální technologie. Vychází z prestižních akcí společnosti HPE nazvaných Discover, ale poskytuje konkrétněji lokalizovaný a relevantní obsah, specifický pro Českou republiku. Během celodenní konference tak společnost HPE předvedla, jak podnik může transformovat svou technologii ve světě, kde se vše zpracovává počítačově a kde data sdílí každý a všechno – miliardy zařízení, aut i domů, pracovišť, stadionů, nemocnic i průmyslových provozů.

„Velmi nás těší, že máme možnost v České republice pořádat jednu z nejprestižnějších akcí – naší globální konferenci Discover More.  Je to pro nás skvělá příležitost jak se opět setkat z mnohými z našich zákazníků a představit jim řadu našich nových produktů a služeb.  Nejvíce byly ceněny odborné prezentace a hlavně stánky s naší technologií, kde jim naši specialisté mohli dopodrobna vysvětlit přínosy zde předváděných HW i SW novinek v našem portfoliu “ řekl po konferenci Jan Kameníček, generální ředitel Hewlett Packard Enterprise ČR

Konference HPE Discover More Prague proběhla v Cubex Centru v Praze a zúčastnilo se jí přes 350 zákazníků a partnerů. Pro organizace a firmy to byla příležitost dozvědět se více o vizi značky HPE, rozvíjet způsob života a práce lidí tím, že bude pomáhat podnikům nově definovat zkušenosti a řídit chytřejší, bezpečnější a vysoce efektivní provozy v jednotlivých odvětvích. Možnosti jak pomáhat plnit požadavky rostoucí globální populace

na základní potřeby jako jsou zdravé a hodnotné potraviny a rozvoj precizního lékařství a zdravotní péče upravené individuálním potřebám každého pacienta kdekoliv na světě.

Discover More staví na širší firemní strategii HPE a je přehlídkou technologií, jejichž cílem je pomáhat podnikům zavádět přístup orientovaný na data a založený na edge-centrickém modelu s možností cloudu, který umožní aktivně a plnohodnotně využít obrovské množství získaných dat:

Edge-centrický model: Okraje se neustále rozšiřují. Právě tam se potkávají miliardy lidí a míst s biliony věcí a generují nepředstavitelná kvanta dat. Gartner, Inc. odhaduje, že do roku 2020 75 % všech vygenerovaných dat nikdy ani nebude uloženo v datovém centru nebo na cloudu. HPE drží přední pozici na inteligentním edgi, což firmě dává poznatky v reálném čase a umožňuje jí i v reálném čase reagovat.

Orientovaný na data: Data se stávají novou měnou, a děje se to rychleji než kdy předtím. Objevují se také nové zdroje dat. HPE pomáhá podnikům zpracovávat a analyzovat data ze všech edgů a cloudů a ve všech rozměrech, čímž urychluje získávání poznatků a možnost reakce na ně a zvyšuje tak hodnotu.

Možnost cloudu: Organizace všech velikostí začínají používat hybridní cloudové modely k vytváření a poskytování nových služeb, zrychlení uvádění nových produktů a řízení obchodního růstu. Přechodu na hybridní cloudové prostředí však může bránit potřeba specializovaných dovedností k vybudování a provozu vlastních cloud stacků.

 

O společnosti Hewlett Packard Enterprise

Hewlett Packard Enterprise je celosvětovým lídrem v oblasti technologií zaměřeným na vývoj inteligentních řešení, která zákazníkům umožňují bezproblémové shromažďování, analýzu a využívání dat od edge po cloud.  Umožňuje zákazníkům rychleji dosahovat obchodních výsledků zaváděním nových obchodních modelů, vytvářením nových zákaznických a zaměstnaneckých zkušeností a okamžitým zvyšováním operační efektivity.

Firma prošla za posledních 5 let řadou strategických změn s cílem zjednodušit portfolio svých produktů a služeb, a investovat více peněz do strategických produktů pro období po roce 2020.

Rok po rozdělení firmy na HPE a HP Inc. došlo k vyčlenění divize Enterprise Services poskytující zejména outsourcingové a konzultační služby a ke vzniku samostatné firmy DXC Technology.  Obdobný proces proběhl s většinou softwarového portfolia HPE a k jeho prodeji firmě MicroFocus. Na druhé straně HPE uzavřela řadu cílených akvizic primárně v oblasti hardwaru, jako bylo připojení síťového a bezpečnostního portfolia firmy Aruba Networks, rozšíření portfolia v oblasti superpočítačů koupí firem SGI a Cray, a posílením produktových řad v oblasti infrastruktury serverů a úložišť koupí firem Nimble a Simplivity.

Dnes HPE disponuje ucelenou řadou produktů cílených do segmentu vybavení datových center, jako jsou servery, datová úložiště a sítě, doplněné o specializované SW produkty a služby.

Další informace o společnosti najdete na stránce  https://www.hpe.com/cz/en/home.html

 

Přednášející na konferenci HPE Discover More Prague

 Jan Kameníček pracuje v oboru informačních technologií již přes 30 let a to ve firmách Kancelářské stroje, Digital Equipment, Compaq a nyní Hewlett Packard Enterprise. Z toho více než 10 let v roli generálního ředitele HP a posléze HPE pro Českou republiku. Většinu své pracovní kariéry zastával různé pozice v oblasti služeb v oboru IT a to v řízení divizí podpory, konzultačních služeb a outsourcingu. Ve volném čase se věnuje zejména sportovním aktivitám jako je golf nebo jóga.

Kirk Bresniker je hlavní architekt Hewlett Packard Labs a Hewlett Packard Enterprise Fellow a Vice President. V roce 2014 nastoupil do laboratoří Labs, aby řídil program Machine Research and Advanced Development, vedoucí týmy napříč laboratořemi a obchodními jednotkami HPE s cílem demonstrovat a evangelizovat výhody výpočtů založených na paměti. V současné době se zaměřuje na zrychlení přenosu technologií z výzkumného programu The Machine s cílem přivést rozlišující hodnotu do stávajících i nových kategorií produktů. Před příchodem do laboratoře byl Kirk viceprezidentem a hlavním technologem v globální obchodní jednotce HP Servers, což představuje 25 let inovačního vedení.

Jan Zadák vystudoval FEL ČVUT, kde dokončil v roce 1992 také doktorandské studium. 20 let strávil ve společnosti Compaq, později Hewlett Packard, kde působil ve vrcholovém managementu mimo jiné jako generální ředitel pro region EMEA, globální viceprezident pro celosvětový prodej a posléze jako prezident pro služby. V současné době se věnuje přednášení, konzultacím a správě investic.

Tomáš Kubát, původním vzděláním inženýr-radioelektronik, miluje, když technické věci skvěle fungují. Ve světě IT pracuje od roku 1992. Během této doby se zabýval prodejem produktů a též konzultačních služeb a také řídil obchodní a konzultační týmy a divize. Dnes ve vedení společnosti HPE v ČR má na starosti produktovou divizi Hybridní IT a Pre-sales.

Pavel Strašlipka má svůj celý profesní život spojený s IT a značkou Hewlett Packard, což už bude bezmála 20  let. Začínal pěkně od základů jako konfigurátor řešení postavených na technologiích HP, následně zastával různé obchodní pozice v HP i HPE a nyní pracuje jako produktový manažer v divizi HPE Storage. Volný čas Pavel věnuje svým dvěma princeznám, se kterými sdílí nadšení pro technologie (a ovoce, zejména pak Apple :).

Zdeněk Duchoň pracuje v DEC, CPQ, HP a HPE téměř 25 let a celou dobu se zabývá problematikou datových úložišť. Stále ho baví technologie i firma zejména proto, že se pořád něco děje. Prostě nepřesaditelný. Jeho epitaf nejspíš bude „…tady jsou jeho data dobře uložena…“.

Konstantin Selucký vystudoval fakultu elektrotechniky na ČVUT. Po vysoké škole nastoupil do společnosti HP/HPE, pro kterou pracuje obdivuhodných 32 let. Posledních 10 let zastává pozici produktového manažera MCS. Kromě systémů pro Mission Critical aplikace je jeho životní vášní sklenička skvělého červeného Bordeaux.

Luboš Kolář posílil tým HPE v roce 2017 v rámci akvizice společnosti SGI. V současné době, z pozice zástupce multiregionálního týmu specializujícího se na zákazníky a řešení optimalizovaných platforem pro oblast HPC a nasazování metod umělé inteligence, zastřešuje region střední Evropy. Ve společnosti SGI pracoval od roku 2000 na různých obchodně-technických pozicích, v posledním období zodpovídal za veškeré zákaznické projekty na území ČR a částečně též v širším regionu východní a jižní Evropy. Ve volném čase se věnuje rekreačně sportu, rodině a cestování.

Vladimír Kvaš založil společnost Geetoo v roce 2004 se svým spolužákem ze základní a střední školy. Na začátku se zaměřili na poskytování webhostingu a prodej domén. V roce 2010 se společnost transformovala na pronajímatele serverů pro SMB zákazníky, přičemž upřednostňovali zejména levné čínské značky hardwaru. O dva roky později obdrželi v Geetoo nabídku společnosti HPE a postavili svůj první cloud. Nákup hardwaru postupně vystřídala  služba HPE GreenLake. Dnes je Geetoo největším poskytovatelem cloudu v České republice a postupně expanduje do dalších zemí, např. na Slovensko, do Polska či Spojeného království. Vláďa se ve volném čase věnuje nejvíce rodině a cestování.

Martin Špaček nastoupil do HPE v roce 1999 na pozici servisního inženýra pro oblast podnikových systémů (tehdy ještě do společnosti Compaq). V oddělení služeb vystřídal několik manažerských pozicí jak v delivery, tak i v oblasti rozvoje nového byznysu. Od roku 2012 má na starosti oblast IaaS (Infrastructure as a Service), kterou dnes najdete v portfoliu HPE pod komerčním názvem GreenLake (Pay-as-you-go). Toto řešení pomohl nasadit u mnoha zákazníků od poskytovatele služeb, menších a středních podniků, až po největší globální společnosti. V současné době působí na pozici obchodního manažera pro službu GreenLake pro Českou republiku. Ve volném čase se věnuje rodině, cestování a sportu.

Przemek Papuzynski je spojen s IT průmyslem více než 20 let. Svou profesní kariéru zahájil v marketingu společnosti Siemens Nixdorf a později ji rozšířil v oddělení počítačů a telekomunikačních zařízení ve společnosti Fujitsu Siemens. Již 14 let je spojen s Intelem, ve kterém je v současné době partnerem Solution Manager v regionu EMEA. Propagátor konvergence telekomunikačního a IT trhu a cloudifikace. Soukromě milovník cestování a jízdních kol.

Jan Fouček pracuje jako produktový manažer pro oblast serverů v oddělení Hybrid IT. Před touto pozicí vystřídal  v HPE/HP řadu technických pozic – byl servisním technikem, technickou podporou pro oblast operačních systémů HP-UX a Linux, konzultantem pro oblast zálohování a architektem servisních služeb. Ve firmě HPE oceňuje zejména týmovou práci a množství inovací, se kterými firma přichází nebo které se chystá v HPE laboratořích. Ve volném čase se věnuje nejraději rodině a cestování.

Daniel Prchal pracuje v HP/HPE jako technický konzultant v oblasti automatizace a cloudových řešení. Za více než 15 let práce pro HP/HPE vystřídal řadu technických pozic počínaje servisním technikem pro mission critical systémy HP-UX, Linux, přes x86 technologie a první IaaS řešení až k návrhu a implementaci privátních cloudových platforem. Ve společnosti HPE oceňuje zejména týmovou práci a přístup k nejmodernějším technologiím.

Lubomír Galatík je absolventem Fakulty informatiky a statistiky na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od roku 2010 pracuje ve společnosti HP, resp. HPE, kde vystřídal několik obchodních a manažerských rolí, přičemž tou aktuální je vedení obchodní jednotky Aruba pro Českou a Slovenskou republiku, která se zabývá technologiemi podnikových sítí a bezpečnosti. Ve volném čase se věnuje sportu, zejména lezení na umělých stěnách.

Video

Fotogalerie

O agentuře PLEON Impact

PLEON Impact byl založen v roce 1994 a stal se strategickým partnerem pro řadu velkých korporací, českých firem i odvážných projektů. Jako jedna z prvních agentur na českém trhu jsme získali certifikaci CMS (Consultancy Management Standard) v oboru PR dle mezinárodních standardů ICCO a jsme jedním ze zakládajících členů Asociace Public Relations Agentur (APRA). V průběhu let jsme se vypracovali z tradičního PR do všech odvětví, zásadních pro tvorbu efektivní komunikace. Kombinujeme média, PR, digital, social, eventy a zážitky. Tvoříme kompaktní tým a rámci uskupení agentur Kotelna 55. Jsme zároveň součástí největší globální komunikační a poradenské sítě Ketchum, zabývající se oblastmi public relations, public affairs, marketingu a korporátní komunikace. Díky tomu dokážeme reagovat opravdu na jakoukoliv komunikační výzvu a realizovat ji kdekoliv na světě.  Mezi naše největší klienty patří společnosti: PPG Deco Czech, Jan Becher Pernod Ricard, Mercedes-Benz, illy nebo ČSOB Pojišťovna.  Dlouhodobě se snažíme podporovat i projekty, které mají celospolečenský význam. Spolupracujeme s občanským sdružením Amélie, nevládní organizací Ashoka a organizací reSite.

Které tiskové zprávy
vás zajímají?