Štítky: zaklikávejte pro filtraci

SHREK SE PŘEDSTAVIL PRAŽSKÉMU PUBLIKU!

Zuzana Kuklová

Publikoval Zuzana Kuklová dne 23.4.2018

Muzikál Shrek se představil konečně i v Česku. Pražská premiéra dlouho očekávaného rodinného muzikálu proběhla v sobotu 21.dubna v Tip Sport Areně.
Představení plné známých a oblíbených postav z populárního stejnojmenného animovaného filmu vydupal ze země režisér Roman Štolpa. Výpravné show, která ve světě získala některá prestižní ocenění, se dočkají ještě diváci v Brně, Ostravě, Hradci Králové a ve Zlíně.

Téměř rok a půl připravovali tvůrci českou verzi populárního muzikálu Shrek. Původní velmi zdařilou hudbu Jeanie Tesoriové krásně zpracoval se svým orchestrem František Štěrbák a texty Davida Lindsay – Abaire se podařilo přeložit Martinu Fahrnerovi tak, aby neztratily nic ze svého vtipu. Muzikál tak i v české verzi nabízí velmi silné melodie a mnoho vtipných situací. Ve velkolepých kulisách vysokých 7 a půl metru zaujme diváky všech věkových kategorií. Rovněž masky z dílny Davida Šestáka a pohádkové kostýmy Lucie Ulíkové dotváří nádherou podívanou.

Hlavní postavu zeleného zlobra Shreka ztvárnil sympatický Jiří Zonyga a jeho milovanou princeznu Fionu Ivana Jirešová, kterou alternuje Radka Pavlovčinová. Děti asi nejvíce zaujme skvělý Lukáš Ondruš coby veselý Oslík, do kterého se zamiluje Dračice Hanka Křížková. Loutka Dračice je 4 metry vysoká a 6 metrů dlouhá, cenově se pohybuje kolem 400 tisíc korun. „Naše Dračice je obrovský plyšák s mrkajícíma očima, svítí jí srdíčko a je to prostě takový rolls royce mezi loutkami“, uvádí režisér. Pohádkových bytostí se celkem předvedlo na 128.

Muzikál mohou nyní vidět i diváci 12.5. v Brně, 19.5. v Hradci Králové, 26.5. ve Zlíně a 2.6. v Ostravě. Další podrobnosti a zajímavosti najdete na stránkách www.shrekmuzikal.cz Rovněž můžete sledovat novinky a informace ze zákulisí na facebookových stránkách ZDE nebo na Instagramu a pod #Shrekislife.

Které tiskové zprávy
vás zajímají?