Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Sekyra Group představuje SMÍCHOV CITY – projekt moderní městské čtvrti v srdci Prahy 5

Vít Šubrt

Publikoval Vít Šubrt dne 27.9.2016

Projekt SMÍCHOV CITY promění lokalitu smíchovského nádraží v multifunkční čtvrť plnou zeleně. Urbanisté a architekti se inspirovali tradičním městem 19. století a to nejlepší použili při návrhu moderní živé čtvrti. Projekt tak nabídne klidné bydlení, moderní kanceláře a veškerou občanskou vybavenost.

Hlavním tématem SMÍCHOV CITY je vrátit bydlení do centra,

a to formou typické blokové zástavby. Na návrhu prvních dvou bloků pracovalo sedm ateliérů, jež zvítězily v nezávislé architektonické soutěži vyhlášené ve spolupráci s pražským institutem plánování a rozvoje. Rozmanitost obytných bloků je podpořena tím, že jednotlivé domy navrhovaly různé ateliéry. Tímto způsobem, tedy s cílem vdechnout nové čtvrti atmosféru rostlého města, chce developer postupovat i ve zbytku území.

Součástí plánů jsou také parky o rozloze cca 22 000 m2.
Kromě diverzity staveb je pro projekt klíčová i práce s veřejným prostorem,“ uvedl Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group. „Nové čtvrti chceme dát velkorysou pěší zónu, jejíž hlavní bulvár bude 28 metrů široký a bude křižovat dvě velké parkové plochy,“ dodal.

 

Lokalita: Praha 5, Smíchovské nádraží

Developer: Sekyra Group

Určení projektu: Smíšená rezidenční a komerční zóna

Rozloha: 216 099 m2

Rezidenční kapacita: 3 300 obyvatel

Rozloha zeleně: 22 000 m2, 2 parky – Školní a Horní

Veřejné prostory: Náměstí Na Knížecí, přednádražní prostor, rozšíření ulic, hlavní bulvár o šířce 28 m

Plánované zahájení výstavby: 2017

Aktuální stav projektu: Projektová příprava

Masterplan: A69 architekti

Autoři objektů I. etapy: Kuba & Pilař architekti, Haascookzemmrich STUDIO 2050, Chalupa architekti i, Lábus – AA – Architektonický ateliér, A69 architekti, D3A a Projektil architekti.

 

SMÍCHOV CITY je projektem, který má sloužit veřejnosti. Proto Sekyra Group o jeho konečné podobě povede veřejnou diskuzi jak s obyvateli, tak i s magistrátem hlavního města Prahy a se zastupiteli Prahy 5. „Připravujeme projekty, které mění ráz města a zasáhnou různým způsobem do životů velkého počtu obyvatel. Akceptujeme výzvu hl. města Prahy i městské části, abychom se s naším projektem zapojili do  participativního plánování. Institut plánování a rozvoje a městská část osloví občany a zeptají se na jejich očekávání, zda vnímají priority projektu stejně jako my. Věříme, že tak získáme řadu zajímavých podnětů, zejména pro řešení veřejných prostor, občanské  vybavenosti a funkčního parteru budov. Následně se budeme zabývat tím, jakým způsobem je do projektu zapracovat. Významným partnerem a v podstatě i arbitrem je nám v tomto směru město, ať už na úrovni samosprávy, nebo územně plánovacích institucí,“ řekl Leoš Anderle.

Bydlení ve SMÍCHOV CITY nalezne zhruba 3 300 obyvatel, dále zde vyroste přibližně 190 000 m2 ploch pro služby, nakupování a kanceláře, které poskytnou moderní zázemí pro 9 000 pracovních míst.

V první etapě vznikne 400 bytů a kancelářská budova o velikosti 10 500 metrů čtverečních pronajímatelných ploch. V projektu se také počítá s prvky smart city, jako je systém řízení veřejného osvětlení, řízení semaforů či inteligentní mobiliář.

O skupině Sekyra Group

Hlavní náplní podnikatelské činnosti realitní skupiny Sekyra Group je investiční činnost a development. Společnost je aktivní na českém a slovenském trhu komerčních i rezidenčních nemovitostí. Profesionálních služeb využívají především zákazníci z řad mezinárodních korporací, tuzemských i zahraničních investorů, stejně jako nájemci a kupující jednotlivých bytových jednotek. Mezi její nejvýznamnější realizované projekty patří centrála pro společnosti T-Mobile, Deutsche Bank, Nestlé, Skanska, Heineken, ISS nebo např. technické centrum České spořitelny. Mezi nejvýznamnější projekty, které Sekyra Group rozvíjí v současné chvíli patří nové městské čtvrti v centrálních pražských lokalitách, Smíchov City, Žižkov City a Rohan City, v souhrnné velikosti cca 1 mil. m2 komerčně využitelných ploch.
Skupina Sekyra Group je od roku 2004 členem Asociace pro podporu projektů partnerství veřejného a soukromého sektoru v České republice (APPP ČR), jejímž posláním je podpora realizace PPP projektů a posílení důvěry v tuto formu spolupráce veřejného a soukromého sektoru. Největší realizací skupiny pro veřejný sektor je budova Národní technické knihovny, která za svoji architekturu a šetrnost k životnímu prostředí získala řadu prestižních ocenění. 

Simona Krautová

Communication Consultant, PLEON Impact
tel.: +420 602 284 482
e-mail: simona.krautova@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?