Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Robotický vysavač Kobold VR200 zvítězil v prestižním testu Stiftung Warentest

Milan Stoppa

Publikoval Milan Stoppa dne 20.2.2017

Prestižní spotřebitelský magazín Stiftung Warentest provedl druhý podrobný test prémiových robotických vysavačů. Ze šesti testovaných robotů získal nejlepší hodnocení a jako jediný obdržel za své schopnosti známku “dobrý” pouze Kobold VR200 od společnosti Vorwerk.

Robotický vysavač Kobold VR200 podruhé v řadě zvítězil nad konkurenčními produkty v testu německého spotřebitelského magazínu Stiftung Warentest. V rozšířené sérii testů předvedl nejlepší výkon při vysávání pevných podlah i koberců a je tak jediným robotickým vysavačem, který je hodnocen jako “dobrý”. Porotu zaujal zejména svou schopností účinného sání a velmi dobrou navigací. Tento chytrý domácí pomocník dosáhl spolehlivých výsledků při odstraňování drobků, mleté kávy a vláken z koberců i tvrdých podlah. Jeho půlkruhový design mu umožňuje výborný přístup do rohů a těsný pohyb podél stěn. I v těchto obtížně přístupných místech odstraní rotační kartáč ve spolupráci s jemným postranním kartáčem nečistoty bez větších obtíží.

 

ÚČINNÝ SYSTÉM VYSÁVÁNÍ

Pro účely testu byla zkušební místnost vybavena kamerami, které sledovali pohyb jednotlivých přístrojů při úklidu. Kobold VR200 zaujal především svou inteligentní navigací. Testovací místnost o velikosti 20 m2 uklidil pruh za pruhem, kousek po kousku bez bloudění a s jistotou. Těsně se vyhnul všem překážkám a s pomocí laserové navigace a ultrazvukových senzorů zvládl s přehledem úklid v různých světelných podmínkách.

 

SNADNÉ A INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ

Kobold VR200 lze zapnout jediným dotykem a pravidelný úklid lze naprogramovat pomocí jednoduchého menu na barevném displeji. VR200 úklid provede ve vámi specifikovaný den a čas, i když nejste zrovna doma. Díky své Li-Ion baterii s dlouhou životností má Kobold VR200 dostatek energie na to, aby kompletně uklidil celou domácnost. Pokud se baterie blíží vybití, vrátí se automaticky zpět do své dobíjecí základny, aby se nabil, a s úklidem pak naváže přesně tam, kde předtím přestal. Nádobu na prach je následně možné bez většího úsilí hygienicky vyprázdnit: špína může být odsáta pomocí vysávací hadice jakéhokoli vysavače nebo lze nádobu vyjmout a vysypat ručně.

 

Robotický vysavač Kobold VR200 lze pořídit za 20.495 Kč a k dostání je u obchodních zástupců Vorwerk, v zákaznických centrech Vorwerk nebo e-shopu na www.chytry-robot.cz. K dispozici je k němu také nová mobilní aplikace Kobold Robot, pomocí které je ovládání VR200 snadné kdykoli a odkudkoli. Aplikace Kobold Robot je ke stažení zdarma na Google Play a App Store.

 

Pro více informací o robotickém vysavači Kobold VR200 navštivte internetovou stránku www.chytry-robot.cz.

Video

O společnosti Vorwerk

Společnost Vorwerk byla založena v roce 1883 v německém Wuppertalu. Z původní továrny na výrobu koberců postupně vyrostla nadnárodní skupina, která se věnuje výrobě a přímému prodeji domácích spotřebičů a kosmetiky. O zákazníky se po celém světě stará 637 000 obchodních zástupců a 12 000 zaměstnanců. Skupina působí v 76 zemích a v roce 2016 dosáhla obratu 3,1 miliardy eur. I přes svůj celosvětový úspěch a velikost si stále uchovává rodinný charakter. Pro více informací navštivte www.vorwerk.cz.

VORWERK V ČESKÉ REPUBLICE

Společnost Vorwerk CS k.s. působí v České republice již od roku 1992 a stala se zakládajícím členem Asociace přímého prodeje. Za tuto dobu činnosti si získala téměř 400 000 spokojených zákazníků, kteří oceňují špičkovou kvalitu, inovativní technologii, moderní design a dlouhou životnost produktů.

VORWERK KOBOLD: PRÉMIOVÉ VÝROBKY PRO DOMÁCÍ ÚKLID

– jsou nepostradatelným pomocníkem v každé domácnosti. Značka Kobold vždy stála za špičkovými vysavači a úklidovými přístroji vynikající kvality. V průběhu let se díky technologickým inovacím řada produktů Kobold značně rozšířila. K základnímu systému přibyl nástavec na hloubkové vysávání koberců a nástavec na důkladné čištění pevných podlah, který vysává i vytírá zároveň. Aby byla nabídka pro úklid domova kompletní, nabízí Kobold i praktický čistič oken, ruční vysavač či moderní robotický vysavač s ovládáním na dálku prostřednictvím mobilní aplikace. Kobold nabízí kompletní úklidový systém, který splňuje ty nejnáročnější požadavky zákazníků. Kobold = záruka čisté a zdravé domácnosti.

Pro více informací navštivte www.vorwerk-kobold.cz.

Lucie Benešová

Account Executive, PLEON Impact
tel.: +420 774 136 615
e-mail: lucie.benesova@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?