Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Pro krásnou, odolnou fasádu zvolte nešizenou a kvalitní silikonovou omítku

Monika Klegová

Publikoval Monika Klegová dne 25.4.2016

Dříve byly nejpopulárnější akrylátové omítky. V současné době však i přes vyšší cenu roste obliba silikonových. Důvod je jednoduchý – jsou totiž mnohem kvalitnější. Vyznačují se dlouhou životností a odolností vůči velmi nízkým i velmi vysokým teplotám, povětrnostním vlivům, průmyslovým zplodinám a městskému prostředí i vůči mikroorganismům. Mají samočisticí efekt, nízkou nasákavost (jsou až vodoodpudivé) a udržují si velmi dobrou paropropustnost. Omítka tak vydrží krásná mnohem déle.

V tiskové zprávě ke stažení se dozvíte:

  • Jakou funkci plní v omítce silikonové pojivo?
  • Proč je tak důležitý vysoký obsah silikonu ve výrobku, i když pro něj v ČR neexistují žádné závazné normy?
  • Primalex Roztíraná i Rýhovaná omítka obsahuje 5 % silikonu a patří tak k nejkvalitnějším výrobkům na českém trhu

"V České republice bohužel neexistují zavazující normy nebo atesty, podle kterých by se běžný zákazník dokázal na trhu omítek lépe orientovat. Někteří výrobci tvrdí, že jsou jejich omítky silikonové i v případě, že obsahují silikonové aditivum místo silikonového pojiva, které je ve složení silikonových omítek zásadní. Není však povinností výrobce tuto skutečnost na obalu uvádět. Určitým ukazatelem je však cena. Nešizená a kvalitní omítka nemůže být levná právě proto, že silikonové pojivo patří k nejdražším složkám."

- Petr Kavalír, Brand Manager značky Primalex

Video

O společnosti Primalex

Základem sortimentu značky Primalex jsou malířské nátěry, které si získaly oblibu jednoduchou aplikací, širokým rozsahem druhů a především trvale stabilní kvalitou, která je kromě vlastní laboratoře kontrolována organizací ITC Zlín. Primalex je jednou z mála značek, jež certifikovala systémy ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001 společně, a získala tak Zlatý certifikát pro integrovaný systém řízení. Obdržela také mezinárodně uznávané certifikáty IQNet. Primalex dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, barvy na kov a dřevo, zateplovací systém, prostředky na úpravu podkladu a disponuje sítí přibližně 300 Kolorovacích center pro obarvování nátěrových hmot. Ta je nejširší v rámci České a Slovenské republiky s ideální dostupností pro spotřebitele ve všech regionech. Spotřebitelům jsou na nejmodernějších strojích na počkání připraveny vysoce kvalitní obarvené interiérové a fasádní nátěry, omítky a barvy na kov a dřevo.

Monika Klegová

PR Manager / Copywriter, PLEON Impact
tel.: +420 778 534 756
e-mail: monika.klegova@pleon-impact.cz

 

Které tiskové zprávy
vás zajímají?