Štítky: zaklikávejte pro filtraci

„Přivolejme s jarem i naději“ pro onkologicky nemocné a jejich blízké

Martina Komárková

Publikoval Martina Komárková dne 17.2.2016

„Přivolejme s jarem i naději“ je motto Tulipánového měsíce, projektu, který v březnu již počtvrté realizuje nezisková organizace Amelie, z.s. Upozorňuje jím na potřebu podpory onkologicky nemocných a jejich blízkých nejen v oblasti léčby. Zároveň nabízí veřejnosti zapojení do akcí, které se dějí v Praze, Olomouci, Liberci a ve Středočeském kraji. Každý se tak může rozhodnout, zda a jak se zúčastní.

  • Tulipánový měsíc nabízí v průběhu celého března 2016 informace, semináře, workshopy, ale i přímou účast na podpoře nemocným či komplexní péči Center Amelie
  • Každý může vyrobit obrázek, nabídnout pomoc při výzdobě či akcích na onkologických odděleních nemocnic v Liberci, Nové Vsi pod Pleší, Olomouci, Praze, Příbrami či Rakovníku
  • Každému se také otvírá možnost podpořit odborné a komplexní služby Center Amelie benefičním nákupem nebo příspěvkem
  • Slavnostní zahájení Tulipánového měsíce proběhne v Centru Amelie v Olomouci vernisáží benefiční výstavy maleb Evy Petrůjové 2. března v 17 hodin
  • Centra Amelie v Liberci, Olomouci, Praze a Rakovníku nabídnou praktické ukázky, semináře či workshopy na téma psychosociální pomoci pro onkologicky nemocné a jejich blízké

"Chceme podpořit komplexní péči během onkologické nemoci a poslat nemocným vzkaz, že nejsou ve své situaci sami, že na ně někdo myslí a podporuje je."

- Šárka Slavíková, zástupce Amelie a sociální pracovnice.

"Je to potřeba zejména proto, že je rakovina stále spojována s tabuizovanými a stereotypními představami, které ovlivňují chování k nemocným, ti se často dostávají do izloace a osamění."

- Šárka Slavíková, zástupce Amelie a sociální pracovnice.

"Rakovina a co vše ji provází je těžké, proto se snažíme nemocným zpříjemnit pobyt v nemocnici a nabídnout rozptýlení, které je na chvíli může odvést od jejich starostí."

- Hana Plšková, koordinátorka dobrovolníků v Praze a Středočeském kraji

Fotogalerie

Amelie, o.s. již deset let nabízí bezplatné služby onkologicky nemocným v Centrech Amelie v Liberci, Praze, Olomouci a Rakovníku a to formou individuální podpory odborníků, skupinových aktivit, informačním servisem a také na Lince Amelie, která má telefonickou a e-mailovou část. Dobrovolníky Amelie lze potkat v Centrech i na onkologických klinikách v Olomouci, Praze a Středočeském kraji. Amelie zajišťuje také odborné vzdělávání a množství dalších podpůrných projektů.

Organizace svojí činností pomáhá onkologicky nemocným a jejich blízkým zmírňovat strádání od chvíle stanovení diagnózy, v průběhu onemocnění i v situacích, kdy se člověk vrací do aktivního života nebo naopak umírá. Amelie je jedinou organizací v České republice, která poskytuje psychosociální podporu systematicky a odborně.

Zdeňka Svoboda Kuhnová

Managing Partner, PLEON Impact
tel.: +420 602 392 768
e-mail: zdenka.kuhnova@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?