Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Osvěžující long drink pomocí extrakce kávy studenou vodou

Eliška Černá

Publikoval Eliška Černá dne 4.5.2016

Všichni známe postup, kdy pro přípravu ledové kávy jednoduše zchladíme běžně připravené espresso ledem nebo třeba zmrzlinou. Jsou však i jiné, méně tradiční, ale čím dál oblíbenější postupy. Jedním z nich je extrakce kávy studenou vodou, která sice trvá déle, ale výsledek stojí za to. Záleží jen na naší chuti, času a preferencích.
S tzv. „cold brew“ ale nikdy nebudete litovat času, který jste museli čekat na ten báječný výsledek.

  • Klasické ledové kávy, kdy se do klasického šálku espressa přidají kostky ledu, smetana, cukr nebo například zmrzlina, jsou stálice v letní nabídce kaváren.
  • V poslední době se však čím dál častěji používá metoda, která sice trvá o něco déle, ale čekání se rozhodně vyplatí. Jedná se o extrakci kávy studenou vodou, tzv. „cold brew“, po dobu asi 12 hodin. Příprava vyžaduje plánování a trpělivost, ale není to zbytečně ztracený čas.
  • Výsledná káva je připravená k okamžitému servírování osvěžujícího letního drinku. Jen přidáte pár kostek ledu a je hotovo.
  • Není obvykle třeba cukr, smetana ani zmrzlina, protože chuť kávy samotné je jemná, nekyselá a obsahuje příjemné tóny karamelu.
  • Kávu si navíc můžete tímto způsobem připravit ve větším množství a vychutnat si ji i v následujících dnech. Nebo potěšte návštěvy a pohostěte je touto speciální kávou.

O kávě illy

Káva illy se již od roku 1933 praží v italském přístavním městě Terst a vyváží se do více než 140 zemí světa. Její unikátní chuť určuje pečlivě sestavená směs devíti druhů 100% kávy arabica, kterou sestavují degustátoři z několika tisíců vzorků. Illy je ve světě známé nejen jako prémiová káva, ale také jako značka, která neustále přichází s inovacemi a snaží se o udržitelný rozvoj. Po celém světě, včetně České republiky provozuje vzdělávací systém Univerzita kávy, který je určen jak profesionálům, tak zájemcům z řad veřejnosti. V Brazílii pak illy provozuje speciální centrum pro pěstitele. Illy je stále italskou rodinnou firmou.

Simona Krautová

Communication Consultant, PLEON Impact
tel.: +420 602 284 482
e-mail: simona.krautova@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?