Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Nový Mercedes-Benz třídy S – Automobilový etalon hospodárnosti a komfortu

Milan Stoppa

Publikoval Milan Stoppa dne 5.5.2017

Nová třída S s rozsáhlými novinkami oslavila světovou premiéru na autosalonu Auto Shanghai. Mezi její skvosty patří paleta zcela nových, velmi hospodárných motorů s řadou inovativních technických řešení pro elektrifikaci hnacího řetězce. Intelligent Drive navíc činí další krok směrem k autonomní jízdě. A v interiéru stanovuje neohrožená jednička v prémiovém segmentu nová měřítka z hlediska komfortu a příjemného prostředí pro cestování. Proces uvádění nové třídy S na evropské trhy bude zahájen v červenci.

Pro novou třídu S je plánováno několik nových motorů: řadové šestiválce ve vznětové i zážehové verzi, jakož i nový zážehový motor V8 Biturbo. Mercedes-Benz kromě toho připravuje hybridní verzi s možností vnějšího nabíjení a dojezdem cca 50 kilometrů při využití výhradně elektrického pohonu. Světovou premiéru slaví v nové třídě S zároveň také progresivní technika, jako je integrovaný spouštěč-generátor ISG (Integrierter Starter-Generator) s 48V elektrickou sítí a elektrické přídavné dmychadlo eZV (elektrischer Zusatzverdichter).

Vrcholný model Mercedes-Benz činí další velký krok k autonomní jízdě a posouvá Intelligent Drive na ještě vyšší úroveň. Adaptivní tempomat DISTRONIC a aktivní asistent řízení podporují nyní řidiče při udržování bezpečného odstupu a dělají řízení ještě komfortnější, protože oba systémy nyní automaticky přizpůsobují rychlost jízdy v zatáčkách nebo před křižovatkami.

Světlomety MULTIBEAM LED a dálková světla ULTRA RANGE promění noc v den. Dalšími výjimečnými systémy nové třídy S jsou ROAD SURFACE SCAN, předvídavé rozpoznávání nerovností vozovky, a funkce CURVE, která zajišťuje naklánění vozidla do zatáčky proti odstředivé síle.

Mercedes-Benz zavádí jako světovou novinku do sériové výroby také systém řízení komfortu ENERGIZING. Tento prvek výbavy na přání vzájemně propojuje různé komfortní systémy vozidla, například klimatizaci, dekorační osvětlení, masážní nebo parfémovací funkce, a umožňuje cestujícím sestavit si speciální nastavení pro příjemné prostředí podle své nálady nebo potřeby. Cestování je díky tomu příjemnější a zvyšuje se také výkonnost i pohoda řidiče při řízení.

„Vývoj nové třídy S byl extrémně komplexní. Třída S zůstává díky celé řadě nových prvků výbavy a funkcí technickým průkopníkem,“ říká Ola Källenius, člen představenstva společnosti Daimler AG, zodpovědný za koncernový výzkum a vývoj divize Mercedes-Benz Cars.

Vlajková loď značky Mercedes-Benz si i v roce 2016 udržela postavení nejprodávanějšího luxusního sedanu na světě. Od roku 2013 bylo prodáno více než 300 000 sedanů. V současnosti je třída S nabízena v šesti různých karosářských variantách.

Tři světelné pochodně jako exkluzivní prvek vnějšího designu

Moderní luxus se v nové třídě S projevuje nejvyšší kvalitou materiálů a jejich zpracování. Třída S tím dává ještě zřetelněji najevo své postavení a technické kompetence. Všechny modely mají novou masku chladiče. Maska chladiče verzí s šestiválcovými a osmiválcovými motory dostala tři dvojité lamely a svislé lišty s leskle černou povrchovou úpravou. Sedan s dlouhým rozvorem a motorem V12 se navíc odlišuje přídavnými svislými lištami na masce chladiče s chromovanou povrchovou úpravou.

Výjimečné postavení modelů Mercedes-Maybach umocňuje ještě hodnotnější čelní partie s vysokým podílem chromovaných ozdobných prvků. Novinkou je také nápis Maybach mezi lamelami masky chladiče na straně řidiče. V kombinaci s novými světlomety MULTIBEAM LED (výbava na přání, o níž podrobné informace naleznete níže) má třída S tři markantní světelné pochodně jako exkluzivní stylistický prvek. Rovněž nový je přední nárazník s výraznými otvory pro přívod vzduchu ve sportovním stylu.

Video

Společnost Mercedes-Benz Česká republika je generálním dovozcem automobilů značek Mercedes-Benz, smart a Fuso pro Českou republiku. Firma působí na českém trhu od roku 1995 a jejím 100% vlastníkem je Daimler AG se sídlem v německém Stuttgartu. Společně se sítí autorizovaných dealerů zajišťují v ČR prodej a servis osobních, dodávkových a nákladních vozidel uvedených značek. Sesterskými společnostmi jsou v ČR Mercedes-Benz Financial Services ČR, která zajišťuje financování a pronájem vozidel, a EvoBus Bohemia, která je zodpovědná za prodej a servis autobusů Mercedes-Benz a Setra.

Milan Stoppa

Senior Communication Consultant

PLEON Impact

gsm.:    +420 602 575 844

e-mail: milan.stoppa@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?