Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Nová jízdní kola Mercedes-Benz od výrobce FOCUS

Milan Stoppa

Publikoval Milan Stoppa dne 29.5.2017

Čtyři sportovní jízdní kola pro každou příležitost jsou prvním výsledkem nově započaté spolupráce mezi Mercedes-Benz Accessories GmbH a věhlasným výrobcem kol FOCUS. Jízdní kola, vyvinutá a vyrobená v Německu, mají exkluzivní design Mercedes-Benz a jsou vybavena vysoce kvalitními komponenty.

Nová jízdní kola Mercedes-Benz od výrobce závodních kol FOCUS mají elegantní designové provedení: černý rám v kombinaci s kontrastními modrými prvky na sedle a zadní části kola. Pro zákazníky jsou připraveny čtyři typy sportovních kol jak na silnici, tak do terénu, pro trénink i pohodovou rekreační cyklistiku:

  • S rozměry kol 27,5 a 29 palců a čtyřmi možnostmi výšky rámu (38/42 a 46/50) si u modelu Mountainbike každý najde tu pravou velikost pro svoji postavu. Díky karbonovému rámu kolo váží jen 11,4 kg. Převodová a brzdová lanka jsou instalována v rámu. Model Hardtail je vybaven vidlicí RockShox Reba RL se zdvihem 100mm. Kolo je osazeno přehazovačkou Shimano SLX (22 převodů) a kotoučovými brzdami Shimano-Deore na předním i zadním kole, které jsou spolehlivé i v náročných sjezdech. Skvělé jízdní vlastnosti zaručují také pláště Continental Race King SL 2.2.
  • Model FOCUS Racing bike je s 7,9 kilogramy ještě lehčí. I v tomto případě je osazen vysoce kvalitními komponenty: karbonový rám, který ukrývá lanka přehazovačky, karbonová vidlice, 28’’ kola DT-SWISS R522 s plášti Continental Ultrasport SL. Přehazovačka nabízí 22 převodů, na zadní ose je umístěna kazeta s 11 kolečky (Shimano Ultegra) s řetězem Shimano 105. Představec, řídítka a sedlo jsou z dílny Conceptu. Brždění je zajištěno přední i zadní hydraulickou kotoučovou brzdou Shimano Ultegra.
  • Fitness Bike má hliníkový rám a 28’’ kola s plášti Schwalbe Smart Sam. Hydraulické kotoučové brzdy (Tektro HD-M285) umožňují pohodlné a bezpečné brždění, přehazovačka Shimano Alivio/Acera s 27 stupni zajistí optimální převod pro jakoukoliv situaci. Odpružená vidlice SR Suntour NEX HLO má zdvih 63 mm a může být uzamčena, což je praktické zejména v kopcích. Kolo váží zhruba 13,5 kg.
  • Pokud toužíte vyrazit na výlet, potom je právě pro Vás připraveno Trekking Bike, vybavené Nabendynamem, blatníky a nosiči brašen. Na rozdíl od svého sesterského fitness modelu váží trekový speciál zhruba 15,6 kg a jezdí na pláštích Schwalbe Citizen Light

Společnost Mercedes-Benz Česká republika je generálním dovozcem automobilů značek Mercedes-Benz, smart a Fuso pro Českou republiku. Firma působí na českém trhu od roku 1995 a jejím 100% vlastníkem je Daimler AG se sídlem v německém Stuttgartu. Společně se sítí autorizovaných dealerů zajišťují v ČR prodej a servis osobních, dodávkových a nákladních vozidel uvedených značek. Sesterskými společnostmi jsou v ČR Mercedes-Benz Financial Services ČR, která zajišťuje financování a pronájem vozidel, a EvoBus Bohemia, která je zodpovědná za prodej a servis autobusů Mercedes-Benz a Setra.

Milan Stoppa

Senior Communication Consultant

PLEON Impact

gsm.:    +420 602 575 844

e-mail: milan.stoppa@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?