Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Místo výroby Becherovky sázení stromů a čištění paseky. Tak vypadal Den zodpovědnosti Jan Becher – Pernod Ricard

Eliška Černá

Publikoval Eliška Černá dne 3.6.2016

Společnost Jan Becher – Pernod Ricard výjimečně zastavila veškerou výrobu a její zaměstnanci se zapojili do šestého ročníku celosvětového firemního Dne zodpovědnosti. V Karlových Varech společně osázeli mladými stromy pláň poblíž lanového centra na Sv. Linhartu a vyčistili dvě přilehlé paseky. Dobrovolnickou akci, kterou každoročně organizuje skupina Pernod Ricard napříč pobočkami z celého světa, svou účastí podpořil i primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek.

  • Zaměstnanci české pobočky skupiny Pernod Ricard, stejně jako dalších 18 500 kolegů z celého světa, 2. června vyrazili z kanceláří.
  • Letos se ve svých projektech spojili s neziskovými organizacemi a společně pracovali na vylepšení životního prostoru místních komunit.
  • Ve spolupráci s nestátními sdruženími a organizacemi se 85 poboček Pernod Ricard úspěšně zapojilo do komunitních projektů. Během jediného dne jich po celém světě proběhlo více než 100.  Například:
  • V Paříži pracovalo 400 zaměstnanců centrály v prostoru zaniklého nádraží Petite Ceinture na festivalu “Danse sur les Rails” (Tanec na kolejích) v Clignancourt. Sestavili venkovní parket, nábytek a skleníky, které též poslouží veřejné zahradě Jardins du Ruisseau. Pomohli také postavit hlediště a obytné prostory pro kulturní centrum Hasard Ludique.
  • V Rusku vzniklo před nejstarším divadlem v moskevském regionu Istra Drama venkovní otevřené pódium a terasa.
  • V USA věnovali zaměstnanci svůj čas poslednímu lesu na Manhattanu,
    kde zpřístupnili přírodní stezku.
  • Do projektu se zapojili i zaměstnanci z pražské kanceláře a obchodní zástupci Jan Becher – Pernod Ricard, kteří pomáhali na farmě neziskové organizace Etincelle v Ledcích u Slaného. Etincelle podporuje lidi s lehkým mentálním nebo kombinovaným postižením a vytváří pro ně pracovní příležitosti.

 

V rámci Dne zodpovědnosti Pernod Ricard se ze zaměstnanců celé skupiny stali velvyslanci společenské zodpovědnosti, která si klade za cíl propagovat odpovědné pití, chránit životní prostředí a podporovat komunitu. Nasazení zaměstnanců tak zhmotnilo vizi společnosti “Créateurs de convivialité” („Tvůrci pohostinnosti“).

"Jsem hrdý, že se naše společnost aktivně zapojí do této globální iniciativy Pernod Ricard – je to skvělý důkaz, že společenská odpovědnost je součástí našeho DNA. Tento projekt přesně naplňuje myšlenku celé akce - pomáhat místním komunitám. Výsledek naší práce v Karlových Varech, nově osázená pláň a vyčištěné paseky, poslouží všem obyvatelům města. Velice si vážím účasti primátora města pana Petra Kulhánka, který náš dobrovolnický den podpořil"

- Marc Beuve-Méry, generální ředitel Jan Becher – Pernod Ricard

Jan Becher – Pernod Ricard je společností s českými kořeny a celosvětovou působností. Je součástí francouzského koncernu Pernod Ricard, druhého největšího výrobce destilátů a vína na světě. V současné době na našem trhu distribuuje kromě Becherovky Original více než 40 známých světových značek alkoholu. Patří mezi ně Ballantine´s, Jameson, Absolut, Havana Club, Beefeater, Chivas Regal, Martell, Olmeca, Kahlúa, Malibu, Jacob´s Creek, Champagne Mumm, Perrier-Jouët a mnohé další.

Které tiskové zprávy
vás zajímají?