Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Mercedes-Benz hlavním partnerem pátého ročníku SIGNAL festivalu

Vít Šubrt

Publikoval Vít Šubrt dne 11.10.2017

Festival světla SIGNAL se popáté vrací do Prahy a hlavním partnerem akce je tradičně Mercedes-Benz. Letošní jubilejní ročník, který proběhne od 12. do 15. října, se opět posouvá ze svých loňských hranic a představuje řadu převratných novinek.

Kostel sv. Ludmily se promění v motor Mercedes-Benz


Festival světla SIGNAL se popáté vrací do Prahy a hlavním partnerem akce je tradičně Mercedes-Benz. Letošní jubilejní ročník, který proběhne od 12. do 15. října, se opět posouvá ze svých loňských hranic a představuje řadu převratných novinek.

Mercedes-Benz potěší diváky, kteří se chtějí do projekcí aktivně zapojit. Během odpočtu před videomappingem se fasáda kostela sv. Ludmily na náměstí Míru promění v motor Mercedes-Benz, do kterého návštěvníci pomocí stránky www.odpocet.eu budou moci vyslat svoji molekulu, která následně projde třemi fázemi – sání, komprese a expanze. Učiní tak přes jednoduché webové rozhraní a svou molekulu v projekci poznají podle iniciál, které zadají, a také barvy, kterou si vyberou. Aby byl zajištěn dostatečný počet molekul pro běh motoru, v projekci se objeví také vygenerované částice s iniciály slavných osobností spojených se značkou a historií Mercedes-Benz, například GB jako Gottlieb Daimler, KB jako Karl Benz nebo WM jako Wilhelm Maybach ad. Zábavná hra v režii trojcípé hvězdy má divákům zkrátit čekání na videomapping. Po dramatickém finále celého procesu zážehu dojde k nastartování produkce francouzského tvůrce Yanna Nguemy, který patří k současným špičkám oboru. Jeho dílo Caryatyds navozuje dojem pohybu desítek tisíc kamenů, čehož umělec dosáhl díky vlastnímu softwaru, který pro svoji práci vyvíjel čtyři roky. Videomapping tak pracuje s každou z přibližně 50 tisíc cihel tvořících fasádu kostela sv. Ludmily.

Návštěvníci festivalu budou moci obdivovat 20 instalací od tvůrců z 10 zemí. Letos se festival kvůli očekávané vysoké návštěvnosti rozšířil na dvě trasy – Centrum a Vinohrady – které nabídnou světelné statické, site-specific i interaktivní instalace, projekce a videomappingy. Tato změna umožní nejen lepší rozptýlení lidí do prostoru města, ale také rozšíření festivalu do dalších zajímavých lokací.

Ačkoliv bude většina uměleckých děl tradičně umístěna ve veřejném prostoru, představí festival i nový koncept placené Galerijní zóny, která nabídne sérii unikátních interiérových instalací ve výjimečných prostorech, které budou během festivalu zpřístupněny.

Světovou premiéru na pražském SIGNAL festivalu bude mít polovina představených děl. Mezi ně patří i produkce umělecké skupiny Blok_4 a studentů ateliéru intermédií na AVU představovaná v sekci SIGNAL CALLING, kterou má pod patronátem ČT art. Jde o další z novinek letošního SIGNALu. Cílem sekce je podpořit zajímavé projekty mladých českých umělců, kteří se věnují práci se světlem.

Detailní program naleznete na https://www.signalfestival.com/program.

Společnost Mercedes-Benz Česká republika je generálním dovozcem automobilů značek Mercedes-Benz, smart a Fuso pro Českou republiku. Firma působí na českém trhu od roku 1995 a jejím 100% vlastníkem je Daimler AG se sídlem v německém Stuttgartu. Společně se sítí autorizovaných dealerů zajišťují v ČR prodej a servis osobních, dodávkových a nákladních vozidel uvedených značek. Sesterskými společnostmi jsou v ČR Mercedes-Benz Financial Services ČR, která zajišťuje financování a pronájem vozidel, a EvoBus Bohemia, která je zodpovědná za prodej a servis autobusů Mercedes-Benz a Setra.

Milan Stoppa

Senior Communication Consultant

PLEON Impact

gsm.:    +420 602 575 844

e-mail: milan.stoppa@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?