Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Lifestylový pick-up – Mercedes-Benz třídy X

Milan Stoppa

Publikoval Milan Stoppa dne 21.7.2017

Nový Mercedes-Benz třídy X přináší do sériové výroby téměř beze změny progresivní design velmi obdivované studie Concept X-CLASS, navíc přidává jedinečnou mnohostrannost, a proto skvěle poslouží jako robustní terénní pick-up i městský lifestylový či rodinný automobil. Třída X posouvá hranice klasické kategorie pick-upů. Oceňované silné stránky středně velkého pick-upu doplňuje o typické vlastnosti vozů Mercedes-Benz, ať se jedná o jízdní dynamiku, komfort, design, bezpečnost, síťové propojení nebo rozsáhlou individualizaci. Mercedes-Benz tím reaguje na měnící se potřeby i zájmy zákazníků a otevírá segment pro nové skupiny klientů. Na výběr jsou tři varianty výbavy, motory se čtyřmi a šesti válci, pohon zadních kol a připojitelný nebo trvalý pohon všech kol, šestistupňová mechanická nebo sedmistupňová samočinná převodovka. Nabídku doplňuje šest různých možností čalounění sedadel včetně dvou variant kůže, tři ozdobná obložení přístrojové desky a rozmanitý sortiment příslušenství, vyvinutého značkou Mercedes-Benz. Třídu X si tak může každý zákazník změnit zcela podle vlastních potřeb a představ, a to jak z hlediska vzhledu, tak i funkčnosti, přičemž nabízený rozsah úprav je mezi pick-upy bezkonkurenční.

Mercedes-Benz třídy X v přehledu

 • Mercedes mezi pick-upy: Mercedes-Benz třídy X kombinuje typické vlastnosti pick-upu – robustnost, funkčnost, zatížitelnost a průchodnost terénem – s klasickými silnými stránkami ryzího Mercedesu – designem, komfortem, jízdní dynamikou a bezpečností.
 • Typický design SUV značky Mercedes-Benz: Třída X se zařazuje do portfolia značky Mercedes-Benz centrálně umístěnou hvězdou, maskou chladiče se dvěma lamelami, výrazně tvarovanou kapotou motoru a světlomety, protaženými daleko do blatníků.
 • Kvalitní výbava na nové úrovni: Tři ozdobná obložení pro přístrojovou desku, šest možností čalounění sedadel včetně dvou variant kůže s kontrastním prošíváním a dvě barvy čalounění stropu nabízejí největší výběr materiálů a barev v segmentu.
 • Pick-up pro rozmanitý osobní i pracovní život: Základní varianta PURE pro klasicky robustní provoz, PROGRESSIVE pro vyšší nároky na kvalitní výbavu a komfort a POWER jako luxusní varianta pro městský životní styl.
 • Rozmanitá nabídka příslušenství Mercedes-Benz pro individualizaci: Mercedes-Benz vyvinul a navrhnul pro uvedení na trh mimo jiné ozdobné rámy, boční rámy, pevnou nástavbu nad ložnou plochu, různé kryty a bezpočet řešení pro přepravu nákladu a jízdu v terénu.
 • Vysoké výkony se čtyřmi nebo šesti válci: Při uvedení na trh budou na výběr dva vznětové motory common rail X 220 d (120 kW/163 k) a X 250 d (140 kW/190 k) a – na vybraných trzích – jeden zážehový motor (122 kW/165 k). V polovině roku 2018 bude následovat vrcholný turbodiesel V6 (190 kW/258 k), který zaujme vedoucí postavení v segmentu.
 • Potěšení z jízdy na úrovni osobního vozu: Díky širokému rozchodu kol, komfortnímu nastavení odpružení, které je pro Mercedes typické, vinutým pružinám a kotoučovým brzdám s vnitřním chlazením vpředu i vzadu je třída X prvním pick-upem, který nabízí výjimečné provozní vlastnosti nejen v terénu, ale také na silnici.
 • Pohon všech kol pro jakýkoli povrch: Připojitelný pohon všech kol 4MATIC s redukčním převodem a na přání dodávanou uzávěrkou diferenciálu na zadní nápravě zvládne jakýkoli terén. Trvalý pohon všech kol rozšíří nabídku v polovině příštího roku.
 • Bezpečnost s hvězdou: Stejně jako všechna vozidla Mercedes-Benz, i třída X se vyznačuje příkladnou výbavou v oblastech aktivní a pasivní bezpečnosti. Její součástí je mimo jiné aktivní brzdový asistent, asistent pro jízdu v jízdním pruhu a asistent pro sledování dopravních značek.
 • První inteligentně síťově propojený pick-up: Díky systému Mercedes me connect jsou cestující ve třídě X vždy propojeni prostřednictvím chytrého telefonu se svým vozidlem a mohou zjišťovat užitečné informace, jako je například poloha vozidla, nebo množství paliva v nádrži, nebo se nechat navigovat „od dveří ke dveřím“.
 • V rámci segmentu cenově atraktivní nabídka: Ceny Třídy X pro český trh budou k dispozici v srpnu 2017. Uvedení na trh je plánováno na listopad 2017.

Video

Společnost Mercedes-Benz Česká republika je generálním dovozcem automobilů značek Mercedes-Benz, smart a Fuso pro Českou republiku. Firma působí na českém trhu od roku 1995 a jejím 100% vlastníkem je Daimler AG se sídlem v německém Stuttgartu. Společně se sítí autorizovaných dealerů zajišťují v ČR prodej a servis osobních, dodávkových a nákladních vozidel uvedených značek. Sesterskými společnostmi jsou v ČR Mercedes-Benz Financial Services ČR, která zajišťuje financování a pronájem vozidel, a EvoBus Bohemia, která je zodpovědná za prodej a servis autobusů Mercedes-Benz a Setra.

Milan Stoppa

Senior Communication Consultant

PLEON Impact

gsm.:    +420 602 575 844

e-mail: milan.stoppa@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?