Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Kotle, které hřejí a zdobí. Využijte státní dotace na nový kondenzační kotel Ariston

Simona Krautová

Publikoval Simona Krautová dne 30.11.2015

Fouká ze strnišť, za chvíli začne chumelit, a tak každý, kdo odkládal pořízení plynového kotle, má plné ruce se sháněním ideální varianty pro svůj byt či dům. A jako by to nestačilo, své k tématu letos řekla i Evropská unie. Koncem září vypustila do světa směrnici o ekodesignu (ErP), která „stanovuje minimální úroveň energetických požadavků na výrobky pro vytápění a ohřev teplé vody“. Co to znamená?

  • EU se svou směrnicí ErP rozhodla o tom, že již není možné importovat konvenční plynové spotřebiče, ale pouze kotle, které mají roční účinnost vyšší než 86 procent. Toto kritérium splňují pouze kondenzační kotle.
  • Jedním z lídrů v tomto segmentu je italská značka Ariston, která umí propojit špičkové vlastnosti kotlů s atraktivním designem.
  • Pokud hledáte krále mezi kondenzačními kotli zaměřte se na řadu Genus Premium EVO. Má nejširší rozsah modulace, kterého je možné dosáhnout – 1:10. V praxi to znamená, že nespíná příliš často, takže zvyšuje váš komfort, spoří energii je tichý a méně se opotřebovává.
  • Jedním z nejoblíbenějších modelů je kotel Clas Premium EVO
  • Novinkou v portfoliu je kondenzační kotel Cares Premium. Kotel má kompaktní rozměry, což potěší obyvatele zejména menších bytů.
  • Účinnost kotle i komfort jeho uživatele mohou zvýšit regulační prvky – sofistikovaným regulátor SENSYS.
  • Všechny zmíněné kondenzační kotle jsou zařazeny v energetické třídě A. Energetické třídy A+ lze dosáhnout propojením nejvyšší modelové řady Genus Premium EVO s regulátorem SENSYS.
  • Úspora energie s kondenzačními kotli Ariston může v porovnání s deset let starým konvenčním kotlem dosahovat až 35 % nákladů.
  • Na pořízení nového kondenzačního kotle můžete využít i takzvanou kotlíkovou dotaci.

O společnosti ARISTON Thermo

Italská nadnárodní společnost Ariston Thermo Group má působnost po celém světě – své pobočky má ve více než 150 zemích a zaměstnává 6 600 lidí. Společnost se specializuje zejména na výrobu zařízení a technologií pro ohřev vody a vytápění pro domácnosti i průmyslové objekty a na obnovitelné zdroje energie. Do výzkumu a vývoje investovala společnost v loňském roce bezmála 61 milionů euro. V České republice má Ariston Thermo zastoupení od roku 1997 a své výrobky – ohřívače vody, plynové kotle a tepelná čerpadla, distribuuje prostřednictvím svých smluvních profesionálních partnerů s celorepublikovým pokrytím. Servis výrobků je zajištěn prostřednictvím široké sítě servisních partnerů.

Které tiskové zprávy
vás zajímají?