Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Kniha Tomáše Halíka nominována v USA na knihu roku

Monika Klegová

Publikoval Monika Klegová dne 4.5.2017

Kniha českého teologa a filozofa Tomáše Halíka I want you to be (v českém originále Chci, abys byl), je v USA nominována na cenu Kniha roku Foreword INDIES v kategorii odborných knih v oboru filozofie. Vítězný titul bude oznámen v rámci konference Asociace amerických knihoven 22. – 27. června v Chicagu.

Posláním ocenění Foreword Book of the Year Awards je upozornit knihovníky a knihkupce na výjimečné publikace nezávislých vydavatelů a jejich autory. Vítěze vybírá porota složená ze čtenářů, knihovníků a knihkupců. V červnu bude v USA o cenu Kniha roku v oboru filozofie soutěžit s dalšími pěti tituly český autor Tomáš Halík. Anglický překlad knihy Chci, abys byl vyšel v roce 2016 v nakladatelství Notre Dame Press. Hlavním tématem titulu je láska – vztah člověka k světu, k sobě, k bližním i k nepřátelům a k Bohu.

Knihy Tomáše Halíka byly přeloženy již do 18 jazyků včetně čínštiny, korejštiny či turečtiny. Získaly řadu mezinárodních ocenění, například kniha Vzdáleným nablízku byla zvolena nejlepší teologickou knihou Evropy v roce 2010 a knihou měsíce v USA a v Německu. Zatím poslední kniha Svět bez Boha, kterou napsal spolu s mimořádně úspěšným autorem, německým katolickým knězem a benediktinským mnichem Anselmem Grünem, již existuje ve 14 různých jazycích a v České republice vyjde v nakladatelství Lidové noviny v květnu tohoto roku.

Mons. prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D. (1948)

Profesor Filozofické fakulty UK. Od r. 1990 je prezidentem České křesťanské akademie a rektorem kostela Nejsvětějšího Salvátora. Po roce 1989 přednášel na univerzitách všech kontinentů včetně Oxfordu, Cambridge a Harvardu.

 V zahraničí získal mnohá prestižní ocenění: Benedikt XVI. jej jmenoval čestným papežským prelátem, polský prezident mu udělil Rytířský kříž řádu za zásluhy, obdržel mimo jiné Cenu Romana Guardiniho či Templetonovu cenu a čestné doktoráty teologie univerzit v Oxfordu a Erfurtu.

 Na Oxfordské univerzitě po něm byla pojmenována přednášková síň. V roce 2015 byl zvolen viceprezidentem celosvětově působící Rady pro výzkum hodnot a filozofie se sídlem ve Washingtonu. Americká univerzita Notre Dame uspořádala konferenci o přínosu Tomáše Halíka k současnému teologickému myšlení.

Simona Krautová

Communication Consultant, PLEON Impact
tel.: +420 602 284 482
e-mail: simona.krautova@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?