Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Jak na malování stěn s problematickými povrchy

Monika Klegová

Publikoval Monika Klegová dne 3.5.2016

Rozhodnete-li se vymalovat interiér domu nebo bytu, jako první krok byste měli zkontrolovat stav stěn. I na nové omítce se mohou objevit kazy, které je potřeba opravit. Staré nátěry se mohou odlupovat nebo v povrchu vznikají praskliny. Důkladná příprava je základ pro dlouhodobou kvalitu výmalby a vše je nutné odstranit škrábáním, zatmelit, vyrovnat. Co ale s nestandardními povrchy jako jsou staré tapety, které nechcete nebo nemůžete strhávat a jak docílit dokonalé výmalby na sádrokartonové desky?

Nátěr na tapety

  • Vždy je nejlepší tapety strhat, zbytky tapet a lepidla oškrábat a penetrací připravit ideální podklad pro pro novou výmalbu.
  • Někdy to však není možné a strhávání tapet se dá vyhnout.
  • Na povrchu nesmí být vypoukliny, rýhy nebo výrazné přechody. Bubliny rozřízněte a přilepte.
  • Zvolte kvalitní barvu Covaplus Vinyl Matt od značky Johnstone’s, která výborně kryje a aplikujte ji ve dvou vrstvách.

Nátěr na sádrokarton

  • I na na první pohled jednolitém podkladu ze sádrokartonových desek můžete po vymalování objevit drobné kazy.
  • Důkladně povrch zkontrolujte, nedostatky zbruste. Spoje musí být co nejtěsnější a tmel v mezerách musí být vybroušený v rovině s deskami.
  • Struktura na povrchu spár a na sádrokartonu by se neměla lišit, použijte proto brusnou mřížku.
  • Pomocí penetrace sjednoťte savost.
  • I zde pomůže kvalitní barva Covaplus Vinyl Matt, která je přímo vyvinutá nejen na běžné stěny, tak i právě na sádrokarton.

O společnosti Johnstone´s

Prémiová značka Johnstone´s nabízí od roku 1890 úplný sortiment barev na povrchové úpravy vnitřních i venkovních ploch. Její výroba je akreditovaná podle ISO 9001 a ISO 14001 a její prioritou je kvalita, minimalizace negativních vlivů na životní prostředí, bezpečnost a ochrana zdraví. Všechny výrobky jsou navíc vyráběny podle systému kvality schváleného Britským úřadem pro normalizaci (BSI). V současné době náleží značka Johnstone´s do portfolia společnosti PPG. Pro vysokou kvalitu produktů a spolehlivé služby si značka Johnstone´s získala na trhu s nátěrovými hmotami vynikající pověst. Johnstone´s s již více než 100letou tradicí vychází díky svým dlouholetým zkušenostem a odborným a technologickým znalostem vstříc profesionálům a spolehlivě plní jejich požadavky.

Monika Klegová

PR Manager / Copywriter, PLEON Impact
tel.: +420 778 534 756
e-mail: monika.klegova@pleon-impact.cz

 

Které tiskové zprávy
vás zajímají?