Štítky: zaklikávejte pro filtraci

IKEA chystá sousedské večeře v Praze, Brně a Ostravě

Eliška Černá

Publikoval Eliška Černá dne 18.8.2015

Své sousedy většinou moc neznáme, přitom to jsou právě oni, kdo nám mohou pomoci například s nastěhováním nové pohovky. Díky projektu IKEA mají nyní sousedé z nových developerských projektů možnost se lépe poznat, a to při příjemném posezení a dobrém jídle. První IKEA sousedská večeře se uskutečnila ve čtvrtek 13. srpna u pražského bytového projektu Metropole Zličín. Následovat budě pět dalších, a to v Brně, Ostravě a Praze.

  • Projekt společnosti IKEA Česká republika je zaměřen na sousedské komunity v nových bytových projektech, které vyrostly na okrajových částech velkých měst a jsou typické určitou anonymitou v sousedských vztazích.
  • První sousedské večeře na Zličíně se zúčastnilo více než 361 obyvatel. Ti společně zasedli k 40 stolům a 220 židlím a pochutnali si na  více než 95 kg tradičních švédských specialit. Vedle oblíbených masových kuliček mohli ochutnat i grilovaného lososa, párky s opečenou cibulkou a další typické skandinávské pokrmy.
  • IKEA sousedské večeře proběhnou ve dvou fázích. V první se sousedé potkají na místech, které vytipovala společnost IKEA. Kromě Prahy budou mít sousedé příležitost lépe se poznat také v Brně a Ostravě. Následně se pak budou moci přihlásit i další sousedské komunity.

"Dobré jídlo sbližuje a my v IKEA věříme, že zorganizovat si podobnou večeři není vůbec nic složitého. Skvělou inspirací mohou být chytrá řešení IKEA. S malou pomocí našich výrobků si tak sousedé zvládnou uspořádat malý piknik i velkolepou hostinu, kdekoliv a kdekoliv budou chtít."

- Michal Kroupa, manažer externí komunikace IKEA ČR

Video

IKEA

IKEA je společnost se švédskými kořeny vyrábějící bytové zařízení. V roce 1943 ji založil Ingvar Kamprad. Naším krédem je „vytvářet lepší každodenní život pro většinu lidí“. Z obchodního hlediska si klademe za cíl nabízet široký sortiment kvalitně navrženého a funkčního vybavení do domácností za ceny tak nízké, aby si je mohlo dovolit co možná nejvíce lidí. IKEA má více než 340 obchodních domů ve 43 státech/oblastech, z nichž 303 obchodních domů vlastní a provozuje IKEA Group. Obchodní domy IKEA Group v loňském roce přivítaly celkem 699 milionů návštěvníků.

Které tiskové zprávy
vás zajímají?