Štítky: zaklikávejte pro filtraci

I kávy mohou být vánoční

Marta Melichárková

Publikoval Marta Melichárková dne 4.11.2016

Vánoce se pomalu blíží a s nimi přinášíme i nové recepty na vánoční kávy illy. Hřejivé tóny těchto kávových drinků přijdou v chladných měsících vhod a jejich jemná krémová chuť potěší vaše smysly. Udělat si je můžete i sami doma. Vaši blízcí jistě ocení sváteční atmosféru a okouzlující vůni.

Dark Angel

Ingredience:
20 ml amaretového likéru
10 ml tmavého rumu
dvojité (doppio) espresso
40 ml našlehané smetany
kakao nebo skořice na zdobení

Do sklenice o objemu 150 ml nalijeme amaretový likér s rumem. Do alkoholu přidáme dvojité espresso illy. Poté přes lžičku nalijeme našlehanou smetanu a závěrem kávu posypeme kakaem nebo skořicí.

White Angel

Ingredience:
15 g Monbana bílé čokolády nebo bílé čokolády obsahující kakaové máslo
60 ml plnotučného mléka
25 ml espressa illy
mandle, kakao nebo skořice, šlehačka na zdobení

Zahřejeme bílou čokoládu s plnotučným mlékem a nalijeme do sklenice o objemu 150 ml. Přidáme espresso illy. Na kávu položíme šlehačku, kterou ozdobíme kousky mandlí a kakaem nebo skořicí.

Černá káva z nádoby Chemex

 Ingredience:
Monoarabica Etiopie, Guatemala nebo Brazílie. Můžeme ochutnat různé chuťové profily káv. Tyto kávy illy se dají koupit v mleté i zrnkové podobě na nasekava.cz.

Vezmeme si středně namletou Monoarabicu Etiopie. Na její filtraci můžeme použít nádobu, které říkáme Chemex. Kávu necháme překapávat po dobu 3 – 4 minuty. U této filtrované kávy bude chuť jemnější a ovocnější.

Káva moka

Ingredience:
Monoarabica Etiopie, Guatemala nebo Brazílie. Můžete ochutnat různé chuťové profily káv. Tyto kávy illy se dají koupit v mleté nebo zrnkové podobě na nasekava.cz.

Na přípravu kávy moka budeme potřebovat konvičku a středně namletou kávu illy. Výsledkem není káva tak silná jako espresso, ale zároveň bude silnější než káva překapávaná. Chuť je výraznější a více hořká.

 

Více o kávě illy se dozvíte na www.illy.com

 

O kávě illy

Káva illy se již od roku 1933 praží v italském přístavním městě Terst a vyváží se do více než 140 zemí světa. Její unikátní chuť určuje pečlivě sestavená směs devíti druhů 100% kávy arabica, kterou sestavují degustátoři z několika tisíců vzorků. Illy je ve světě známé nejen jako prémiová káva, ale také jako značka, která neustále přichází s inovacemi a snaží se o udržitelný rozvoj. Po celém světě,
včetně České republiky provozuje vzdělávací systém Univerzita kávy, který je určen jak profesionálům, tak zájemcům z řad veřejnosti. V Brazílii pak illy provozuje speciální centrum pro pěstitele. Illy je stále italskou rodinnou firmou.

O společnosti Le Patio International

Společnost LE PATIO INTERNATIONAL s.r.o. je distributorem několika světových značek v oblasti gastronomie. Jde především o italskou kávu illy, kterou do České republiky dováží již od roku 1999. V nabídce jsou dále minerální vody Vittel a Perrier, čaj Ronnefeldt, džusy Pago, čokolády Valrhona, Monbana a Van Houten, zmrzliny Pregel, snídaňová káva Melitta a kávovary La Spaziale, Nuova Simonelli, La Cimbali, Francis Francis a Victoria Arduino.

 

Další informace:

Marta Melichárková
Junior PR Manager
PR agentura PLEON Impact
+420 775 891 551
marta.melicharkova@pleon-impact.cz

O kávě illy

Káva illy se již od roku 1933 praží v italském přístavním městě Terst a vyváží se do více než 140 zemí světa. Její unikátní chuť určuje pečlivě sestavená směs devíti druhů 100% kávy arabica, kterou sestavují degustátoři z několika tisíců vzorků. Illy je ve světě známé nejen jako prémiová káva, ale také jako značka, která neustále přichází s inovacemi a snaží se o udržitelný rozvoj. Po celém světě, včetně České republiky provozuje vzdělávací systém Univerzita kávy, který je určen jak profesionálům, tak zájemcům z řad veřejnosti. V Brazílii pak illy provozuje speciální centrum pro pěstitele. Illy je stále italskou rodinnou firmou.

Simona Krautová

Communication Consultant, PLEON Impact
tel.: +420 602 284 482
e-mail: simona.krautova@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?