Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Hospodářské výsledky Jan Becher – Pernod Ricard za finanční rok 2015 – 2016

Monika Klegová

Publikoval Monika Klegová dne 19.9.2016

Spolu s oznámením ročních výsledků mateřské společnosti Pernod Ricard zveřejnila své auditované výsledky hospodaření i lokální pobočka Jan Becher – Pernod Ricard. Ve finančním roce 2015 - 2016 (červenec 2015 – červen 2016) dosáhly tržby společnosti objemu 1265 milionů Kč a provozní výsledek hospodaření* činil 184 milionů Kč. Výsledky nepříznivě ovlivnila turbulentní situace na Ukrajině, naopak pozitivní trend pokračuje v segmentu importovaných prémiových lihovin na českém trhu.

* před zohledněním jednorázových nebo mimořádných výnosů a nákladů

"Uplynulý rok byl pro naši společnost poměrně kontrastní. Na jedné straně kvůli situaci na Ukrajině utrpěl export Becherovky, na straně druhé jsme v ostatních zemích zaznamenali solidní pokrok. Jsme také velmi spokojeni s výsledky našich produktů importovaných na český trh. Naše rozsáhlé zkušenosti s rozvojem značek a pevné základy české ekonomiky nás naplňují optimismem a očekáváme, že se příští rok vrátíme k růstu."

- Marc Beuve-Mery, generální ředitel společnosti Jan Becher – Pernod Ricard

Jan Becher – Pernod Ricard je společností s českými kořeny a celosvětovou působností. Je součástí francouzského koncernu Pernod Ricard, druhého největšího výrobce destilátů a vína na světě. V současné době na našem trhu distribuuje kromě Becherovky Original více než 40 známých světových značek alkoholu. Patří mezi ně Ballantine´s, Jameson, Absolut, Havana Club, Beefeater, Chivas Regal, Martell, Olmeca, Kahlúa, Malibu, Jacob´s Creek, Champagne Mumm, Perrier-Jouët a mnohé další.

Které tiskové zprávy
vás zajímají?