Štítky: zaklikávejte pro filtraci

„Factory 56“ slaví světovou premiéru – nejmodernější výroba automobilů na světě

Milan Stoppa

Publikoval Milan Stoppa dne 26.2.2018

Mercedes-Benz Cars představuje pod označením „Factory 56“ nejmodernější výrobu automobilů na světě. „‚Factory 56‘ nově definuje způsob, jímž jsou vyráběny automobily. Mercedes-Benz Cars buduje závodem ‚Factory 56‘ automobilku budoucnosti a kombinuje v ní tři progresivní vlastnosti: Je především kompletně digitální a flexibilní – a uvádí v život pojem ‚zelená výroba‘. Jako vynálezce automobilu nyní nově vynalézáme také jeho výrobu,“ říká Markus Schäfer, člen představenstva divize Mercedes-Benz Cars, zodpovědný za výrobu a dodavatelské řetězce.

Mercedes-Benz Cars použije v závodě „Factory 56“ nejmodernější výrobní technologie. Slogan nového závodu zní „digitální, flexibilní, zelený“. Středem pozornosti je člověk.

„‚Factory 56‘ nově definuje způsob, jímž jsou vyráběny automobily. Jako vynálezce automobilu nyní nově vynalézáme také jeho výrobu,“ říká Markus Schäfer, člen představenstva divize Mercedes-Benz Cars, zodpovědný za výrobu a dodavatelské řetězce.

Položení základního kamene výrobní haly „Factory 56“ v závodě Mercedes-Benz Sindelfingen spolu s vysoce postavenými zástupci politického a hospodářského života.

Ministryně hospodářství a práce Dr. Nicole Hoffmeisterová-Krautová zdůraznila, že položení základního kamene je také zásadním stavebním kamenem dobré budoucnosti Bádenska-Württemberska jako producenta automobilů: „‚Factory 56‘ spojuje totiž dohromady dva globální trendy, které mají právě pro naši zemi naprosto zásadní význam: digitalizaci výroby a modely vozidel budoucnosti.“ Pouze v případě, že budou mít výrobci v obou oblastech výroby a mobility budoucnosti správné odpovědi na výzvy, před nimiž stojíme, může Bádensko-Württembersko v dlouhodobém horizontu obhájit svou pověst prémiové průmyslové země a zajistit svým obyvatelům blahobyt. Podle jejích slov je úkolem státu chránit tuto cestu podporováním inovační síly.

 

Společnost Mercedes-Benz Česká republika je generálním dovozcem automobilů značek Mercedes-Benz, smart a Fuso pro Českou republiku. Firma působí na českém trhu od roku 1995 a jejím 100% vlastníkem je Daimler AG se sídlem v německém Stuttgartu. Společně se sítí autorizovaných dealerů zajišťují v ČR prodej a servis osobních, dodávkových a nákladních vozidel uvedených značek. Sesterskými společnostmi jsou v ČR Mercedes-Benz Financial Services ČR, která zajišťuje financování a pronájem vozidel, a EvoBus Bohemia, která je zodpovědná za prodej a servis autobusů Mercedes-Benz a Setra.

Milan Stoppa

Senior Communication Consultant

PLEON Impact

gsm.:    +420 602 575 844

e-mail: milan.stoppa@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?