Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Členové Konsorcia pro Karlín uklidili Rohan

Monika Klegová

Publikoval Monika Klegová dne 7.4.2017

V rámci aktivit Konsorcia pro Karlín, které mají za cíl zlepšovat prostředí a udržovat kouzlo Karlína, se ve čtvrtek 6. dubna konal dobrovolnický den, během něhož zaměstnanci členů Konsorcia uklidili vybrané lokality v okolí. Akce proběhla ve spolupráci s Městskou částí Praha 8. Zúčastnili se zástupci společností SKANSKA, Karlín Group a sdružení agentur KOTELNA 55. Dobrovolnický den se připojil k celonárodní aktivitě Ukliďme Česko a má ambici stát se tradicí se zapojením dalších členů Konsorcia pro Karlín.

Čtyři desítky zástupců významných firem sídlících v Karlíně se postaraly o úklid a kultivaci části Rohanského nábřeží v okolí přívozu a východní části zeleného pruhu mezi komunikacemi Rohanské nábřeží a Pobřežní. Oblast nejen vyčistili od odpadků, ale také posekali trávník, prostříhali keře a stromy a vyčistili porost od plevelu a náletových dřevin. Bio odpad nakonec zaplnil celé dva kontejnery. Jeden kontejner pak připadl na odpadky a suť.

Akci podpořil odbor životního prostředí MČ Praha 8. Konsorcium plánuje v dobrovolnických úklidových dnech pokračovat v průběhu celého roku a zapojit také další členy a firmy sídlící v Karlíně.

"Jedná se o další z mnoha aktivit, kterými chtějí členové Konsorcia přispět k výjimečnému prostředí jedné z nejrychleji se měnící čtvrti v Praze. Vedle podílení se na zvyšování bezpečnosti, čistoty ulic a zvelebování veřejného prostranství je Konsorcium partnerem projektů jako Léto pod viaduktem, Karlínského masopustu nebo například Karlínského plesu."

- Hana Samuelová, ředitelka Konsorcia pro Karlín o.p.s

"Karlín je místem, kde společnost Skanska sídlí a realizuje celou řadu stavebních aktivit. Chceme svému okolí ukázat, že jsme nejen profesionální stavební firmou, ale také dobrým sousedem. Prostřednictvím dnešního Dne dobrovolnictví děkujeme karlínské komunitě za trpělivost při naší stavební činnosti."

- Karel Fronk, vedoucí oddělení udržitelného rozvoje ve společnosti SKANSKA

O agentuře PLEON Impact

PLEON Impact byl založen v roce 1994 a stal se strategickým partnerem pro řadu velkých korporací, českých firem i odvážných projektů. Jako jedna z prvních agentur na českém trhu jsme získali certifikaci CMS (Consultancy Management Standard) v oboru PR dle mezinárodních standardů ICCO a jsme jedním ze zakládajících členů Asociace Public Relations Agentur (APRA). V průběhu let jsme se vypracovali z tradičního PR do všech odvětví, zásadních pro tvorbu efektivní komunikace. Kombinujeme média, PR, digital, social, eventy a zážitky. Tvoříme kompaktní tým a rámci uskupení agentur Kotelna 55. Jsme zároveň součástí největší globální komunikační a poradenské sítě Ketchum, zabývající se oblastmi public relations, public affairs, marketingu a korporátní komunikace. Díky tomu dokážeme reagovat opravdu na jakoukoliv komunikační výzvu a realizovat ji kdekoliv na světě.  Mezi naše největší klienty patří společnosti: PPG Deco Czech, Jan Becher Pernod Ricard, Mercedes-Benz, illy nebo ČSOB Pojišťovna.  Dlouhodobě se snažíme podporovat i projekty, které mají celospolečenský význam. Spolupracujeme s občanským sdružením Amélie, nevládní organizací Ashoka a organizací reSite.

Které tiskové zprávy
vás zajímají?