Štítky: zaklikávejte pro filtraci

Březen – Tulipánový měsíc – již v plném proudu

Martina Komárková

Publikoval Martina Komárková dne 9.3.2016

Po celý březen běží v Praze, Olomouci, Liberci a ve Středočeském kraji aktivity ve prospěch onkologicky nemocných a jejich blízkých. Ty již počtvrté realizuje nezisková organizace Amelie, z.s. ve spolupráci s veřejností. Kromě informací o potřebnosti psychosociální péče při vážné nemoci, jakou rakovina je, se nabízí zapojení a podpora v jednoduché formě. Například se zdobí onkologická pracoviště dílky zaslanými veřejností, nebo můžete zakoupit kytici tulipánů přes kytku.cz!

  • Tulipánový měsíc byl slavnostně zahájen vernisáží benefiční výstavy 2. března 2016.  Výstava bude trvat až do konce března a výtěžek z prodeje maleb půjde na podporu bezplatných služeb Center Amelie, stejně jako část výtěžku z prodeje tulipánů v Praze.
  • Do akcí projektu se v tuto chvíli zapojilo již více než 1800 osob nejen z 25 školských a sociálních institucí. Vyzdobeno bylo doposud 12 oddělení nemocnic a ordinací. Kromě výzdoby po celý měsíc nabízejí dobrovolníci i další akce v nemocnicích.
  • Centra Amelie v Liberci, Olomouci, Praze a Rakovníku nabízí ochutnávky aktivit, které jsou nabízeny jako podpora léčby a života s rakovinou. Je možné se tak nezávazně zúčastnit výletu s nordicwalking, arteterapie, sociálního poradenství, nebo se jen seznámit s místem a lidmi v Centru.
  • Centrum Amelie v Praze navíc nabízí 30.3. přednášku PhDr. Jiřiny Šiklové, CSc. na téma „Moc a bezmoc nemocných“. Tulipánový měsíc tak chce prakticky ukázat, co dělat pro to, aby byl život zasažený rakovinou lepším.
  • Stále se můžete zapojit, pomoci a zároveň udělat radost pomocí koupí kytice tulipánů přes květinářství kytku.cz!

 

"„Jsme rádi, že letos mohl být zahájen tento jedinečný projekt zrovna u nás v olomouckém Centru Amelie. Připravili jsme slavnostní program, kterému vévodila vernisáž benefiční výstavy maleb Evy Petrůjové. Ta vytvořila cyklus maleb na motivy tulipánů ve zcela originálním stylu a věnovala jej celý Amelii.“ "

- Tereza Kvapil Pokorná koordinátorka Centra Amelie v Olomouci

Amelie, o.s. již deset let nabízí bezplatné služby onkologicky nemocným v Centrech Amelie v Liberci, Praze, Olomouci a Rakovníku a to formou individuální podpory odborníků, skupinových aktivit, informačním servisem a také na Lince Amelie, která má telefonickou a e-mailovou část. Dobrovolníky Amelie lze potkat v Centrech i na onkologických klinikách v Olomouci, Praze a Středočeském kraji. Amelie zajišťuje také odborné vzdělávání a množství dalších podpůrných projektů.

Organizace svojí činností pomáhá onkologicky nemocným a jejich blízkým zmírňovat strádání od chvíle stanovení diagnózy, v průběhu onemocnění i v situacích, kdy se člověk vrací do aktivního života nebo naopak umírá. Amelie je jedinou organizací v České republice, která poskytuje psychosociální podporu systematicky a odborně.

Zdeňka Svoboda Kuhnová

Managing Partner, PLEON Impact
tel.: +420 602 392 768
e-mail: zdenka.kuhnova@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?