Štítky: zaklikávejte pro filtraci

ADLER otevírá nové distribuční centrum v Ostravě

Milan Stoppa

Publikoval Milan Stoppa dne 15.4.2016

Společnost ADLER Czech, a. s., otevírá v Ostravě nový sklad a logistické centrum. Celková kapacita je v současnosti až 14,5 milionů kusů textilu, ale do tří let se počítá s dalším rozšířením kapacit. Moderní hala je přímo nabitá unikátními technologiemi a logistickými procesy.

Logistické centrum největšího českého výrobce reklamního textilu jede zatím na zhruba poloviční výkon, ale na hlavní sezónu začínající na přelomu března a dubna je vše připraveno. „Sklad je nastaven tak, že můžeme vyexpedovat až 250 000 kusů zboží denně. To je cca 3 500 beden. Naší hlavní výhodou je, ale možnost nárazového navýšení výkonu. V 15:00 se nám může objevit objednávka na 50 tisíc kusů textilu a my jsme ji schopni do 18:30 poslat do světa. Proto můžeme našim zákazníkům v ČR, Polsku, Slovensku, Maďarsku a Rumunsku garantovat dodání do 24 hodin,“ říká ke skladu ředitel logistiky Martin Řehoř. Právě unikátní systém řízení je největším bonusem logistického centra a vznikl téměř ze 100 layoutů. ADLER dal při vytváření přednost interním zdrojům. Na případných úpravách pracují dva vlastní IT manažeři, čímž se opět dosáhlo snížení nákladů a úspory času potřebného k implementaci případných změn.
Celý skladovací a logistický systém vznikl během šesti měsíců v průmyslové zóně Ostrava Business Park na ploše 11 500 metrů čtverečních. Zhruba polovinu vnitřních prostor zabírají samotné skladovací prostory, druhou část pak logistické a distribuční centrum. V hale pracuje momentálně 38 lidí, kteří se starají o příjem, kontrolu kvality, uskladnění i následné rozřazení a expedici objednávek. Počet pracovníků by se měl v rámci zajištění vyššího výkonu navyšovat až na 56 a v případě plánovaného rozšíření skladu až na více než 120 osob.

 

Fakta o logistickém centru Ostrava:

 • 11 500 m2 rozloha
 • 15 metrů světlé výšky
 • 150 000 balíků skladem
 • Až 250 000 kusů textilu vyexpedovaných za den
 • 20 000 tun zboží za rok
 • 1,5 km světel řízených počítačem
 • Nosnost podlahy 8 tun na m2
 • 600 protipožárních čidel jen ve skladové zóně
 • 36 odsávacích zařízení, která v případě požáru odsají z haly všechen vzduch do 4 minut
 • Hlučnost ve skladu se pohybuje jen kolem 50 dB, což je jen o málo vyšší hluk, než vzniká při tichém hovoru.
 • Speciální inteligentní led osvětlení zajišťující po celé ploše haly ideální světelné podmínky pro identifikaci produktů

Společnost ADLER Czech a.s. je lídrem na trhu značkového reklamního textilu v České republice, kde poskytuje unikátní know-how více než 15 let. V současné době působí v 16 evropských zemích. Moderní, plně automatizovaný sklad v Ostravě má denně k dispozici více než 14 000 000 kusů reklamního textilu. Dodávky na klíčové trhy – Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko jsou realizovány do 24 hodin, do zbytku Evropy do 48 hodin Všechny produkty značky Adler podléhají přísným kontrolním testům a nesou pečeť kvality Oeko-Tex Standard 100. Více na www.adler.info

Milan Stoppa

Senior Communication Consultant

PLEON Impact

gsm.:    +420 602 575 844

e-mail: milan.stoppa@pleon-impact.cz

Které tiskové zprávy
vás zajímají?