Štítky: zaklikávejte pro filtraci

4 z 5 Čechů se považují za kutily. ¾ domácností pravidelně ošetřují dřevěné vybavení, nátěrům ale nerozumí.

Monika Klegová

Publikoval Monika Klegová dne 16.8.2016

Většinou sami sebe alespoň trochu řadíme mezi kutily a víme, že o dřevo je potřeba pečovat. Ukázaly to výsledky průzkumu, který si nechala zpracovat značka Balakryl. Rozdíl mezi lakem, olejem a lazurou však zná pouze ¼ dotázaných. Nezávadnost barev nás zajímá více. Vodou ředitelnou a syntetickou barvu na dřevo rozeznají ¾ lidí. 37 % respondentů pak preferuje ty vodou ředitelné oproti 22 %, kteří sáhnou po syntetických. Nejznámější (86 %, o 11 % více než vloni) a nejoblíbenější (32 %) značkou nátěrů na dřevo je Balakryl.

  • 75 % domácností se o dřevo pravidelně stará.
  • Za kutila se alespoň trochu považuje 79 % respondentů.
  • Alespoň jednou týdně z nich kutí 32 %.
  • V nátěrech se ale nevyznáme – rozdíl mezi lakem, lazurou a olejem není jasný 3/4 Čechů.
  • Natírání dřeva se chopí převážně muži a někdy se zapojují i děti.

To a mnohem více z průzkumu společnosti PPG Deco o natírání dřeva se dozvíte v tiskové zprávě ke stažení.

O společnosti BALAKRYL

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let minulého století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Jejich raketový vzestup se datuje rokem 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala početnou obec zákazníků.

BALAKRYL je nejen nejznámější, ale také nejoblíbenější značkou vodou ředitelných nátěrových hmot v České Republice. Nabízí sortiment barev do interiéru i exteriéru v široké škále atraktivních barevných odstínů. Výroba je akreditována podle ISO 9001 a ISO 14001 s důrazem na kvalitu, vliv na životní prostředí, bezpečnost a ochranu zdraví.

Monika Klegová

PR Manager / Copywriter, PLEON Impact
tel.: +420 778 534 756
e-mail: monika.klegova@pleon-impact.cz

 

O společnosti BONDEX

BONDEX představuje více než 100 letou dánskou zkušenost zejména v oblasti ochrany a ošetření dřeva. Jedná se o prémiovou značku, která je synonymem kvality, jednoduché aplikace a trvanlivosti. Pod značkou BONDEX naleznete ucelený sortiment lazur, laků, olejů, vosků, napouštědel a ostatních výrobků pro ochranu a péči o vaše dřevo.

Monika Klegová

PR Manager / Copywriter, PLEON Impact
tel.: +420 778 534 756
e-mail: monika.klegova@pleon-impact.cz

 

Které tiskové zprávy
vás zajímají?