Štítky: zaklikávejte pro filtraci

I kávy mohou být vánoční

illy

Marta Melichárková

Publikováno 4.11.2016

Autor: Marta Melichárková

Vánoce se pomalu blíží a s nimi přinášíme i nové recepty na vánoční kávy illy. Hřejivé tóny těchto kávových drinků přijdou v chladných měsících vhod a jejich jemná krémová chuť potěší vaše smysly. Udělat si je můžete i sami doma. Vaši blízcí jistě ocení sváteční atmosféru a okouzlující vůni.

Nejrychlejší způsob přípravy výborné kávy? To je kvalitní 100% arabica v illy kapslích

illy

Marta Melichárková

Publikováno 12.9.2016

Autor: Marta Melichárková

Praha 12. září 2016 – Příprava kávy v kávovaru pomocí kapslí patří k nejoblíbenějším v českých domácnostech. Důvodem je hlavně rychlost a jednoduchost přípravy. Stačí si pořídit kávovar a jednotlivě balené kapsle. Pro ranní kávu jen kávovar zapnete, vložíte kapsli a zmáčknete tlačítko. Zbytek stroj vykoná za vás, zatímco se můžete chystat do práce nebo připravit snídani. Za pár vteřin váš byt provoní káva z velmi kvalitní 100% arabicy, kterou obsahuje každá kapsle značky illy. Díky recyklovatelným celoplastovým obalům kapslí illy navíc ochráníte životní prostředí.

Když se setkají dvě vášně: káva a umění

illy

Eliška Černá

Publikováno 18.8.2016

Autor: Eliška Černá

Společnost illy se věnuje podpoře současného umění již od roku 1902. Začalo to pomocí finanční a společenskou, ovšem v roce 1992 se tato spolupráce mezi umělci a kávou posunula o něco dále. Tehdy syn zakladatele slavné kávové značky Ernesto Illy pověřil umělce Mattea Thuna, aby vytvořil nový design dnes již ikonického hrnečku na espresso kávy illy. Vznikl tak designový kousek, který byl funkční a zároveň sloužil jako umělecké dílo. Již po více než 20 let se tak hrneček stal bílým plátnem pro renomované i začínající umělce, kteří pomocí něj několikrát do roka vytvoří svojí unikátní kolekci. Během poslední dvou desetiletí se na spolupráci podílela taková jména jako Yoko Ono nebo Pedro Almodovar. Nejnovějším přírůstkem do limitovaných kolekcí je šálek navržený zpěvačkou Alanis Morrisette.

Nostress – místo v centru Prahy na výjimečné jídlo i na dobrou kávu

illy

Eliška Černá

Publikováno 2.6.2016

Autor: Eliška Černá

Kavárna a restaurace Nostress kousek od Staroměstského náměstí v Praze se oblékla do nového kabátu, a stala se klidným místem v centru Prahy, kde se můžete zastavit na dobrou kávu illy za přijatelnou cenu. Po rekonstrukci se interiér podniku stal útulnějším a zaujme každým detailem. Změny jsou vidět i v jídelním lístku. Kuchyně nabízí mezinárodní pokrmy, které šéfkuchař z Alžírska vždy doplní o nečekané chutě. Přibylo například i vlastní pečivo a vzhledem k tomu, že majitelé mají mnoho let zkušeností z kavárenského oboru, je zdejší káva illy vyhlášená. Celodenní koncept pak zajišťuje, že si na své přijdete v jakékoliv denní době.

Užijte si léto s novými kávovými drinky

illy

Eliška Černá

Publikováno 4.5.2016

Autor: Eliška Černá

S příchodem léta se mění chutě a zejména drinky, které pijeme. Káva již nemá zahřát, ale naopak oceníme, když náš organizmus zchladí. Nechte se inspirovat novými letními drinky od značky illy. Posezení na zahradě nebo terásce bude ještě větším zážitkem.

Osvěžující long drink pomocí extrakce kávy studenou vodou

illy

Eliška Černá

Publikováno 4.5.2016

Autor: Eliška Černá

Všichni známe postup, kdy pro přípravu ledové kávy jednoduše zchladíme běžně připravené espresso ledem nebo třeba zmrzlinou. Jsou však i jiné, méně tradiční, ale čím dál oblíbenější postupy. Jedním z nich je extrakce kávy studenou vodou, která sice trvá déle, ale výsledek stojí za to. Záleží jen na naší chuti, času a preferencích.
S tzv. „cold brew“ ale nikdy nebudete litovat času, který jste museli čekat na ten báječný výsledek.

    Které tiskové zprávy
    vás zajímají?