Štítky: zaklikávejte pro filtraci

15 zajímavostí, které jste možná nevěděli o dřevu

BALAKRYL, BONDEX

Monika Klegová

Publikováno 6.10.2016

Autor: Monika Klegová

Dokáže změnit hodnotu pozemku, na kterém stojí. Nejstarší kousky zažily první mezopotámské osadníky a ty nejmenší rostoucí exempláře nejsou větší než propiska. Dřevo je prostě materiál plný zajímavostí. Přečtěte si, které nás zaujaly nejvíc.

Ochraňte dřevo v extrémních podmínkách

BONDEX

Monika Klegová

Publikováno 26.9.2016

Autor: Monika Klegová

I v těch nejhorších podmínkách potřebujeme, aby dřevo vydrželo co nejdéle krásné a zdravé. Jak ale zajistit jeho ochranu, když je vystaveno vysokým, nebo naopak nízkým teplotám, vodě, větru, sněhu i slunci? Překvapivě jednoduše – ošetřete jej pomocí nejkvalitnějších lazur. Značka BONDEX se specializuje na ochranu dřeva již 100 let. Zkušenosti a náročné podnebí Skandinávie, odkud značka pochází, zajistily, že BONDEX dnes patří k opravdovým odborníkům na péči o dřevo, na kterého se můžete spolehnout.

4 z 5 Čechů se považují za kutily. ¾ domácností pravidelně ošetřují dřevěné vybavení, nátěrům ale nerozumí.

BALAKRYL, BONDEX

Monika Klegová

Publikováno 16.8.2016

Autor: Monika Klegová

Většinou sami sebe alespoň trochu řadíme mezi kutily a víme, že o dřevo je potřeba pečovat. Ukázaly to výsledky průzkumu, který si nechala zpracovat značka Balakryl. Rozdíl mezi lakem, olejem a lazurou však zná pouze ¼ dotázaných. Nezávadnost barev nás zajímá více. Vodou ředitelnou a syntetickou barvu na dřevo rozeznají ¾ lidí. 37 % respondentů pak preferuje ty vodou ředitelné oproti 22 %, kteří sáhnou po syntetických. Nejznámější (86 %, o 11 % více než vloni) a nejoblíbenější (32 %) značkou nátěrů na dřevo je Balakryl.

Blog Milujeme dřevo – vše, co jste kdy chtěli vědět o dřevu

BALAKRYL, BONDEX

Monika Klegová

Publikováno 16.8.2016

Autor: Monika Klegová

Dřevo vytváří naše přirozené prostředí. Stavíme z něj roubenky, terasy, altánky, pořizujeme si dřevěný nábytek a dekorace. Jak se ale vyznat ve všech druzích dřeva, v potřebné péči o daný kus a jak vybrat vhodnou barvu a ochranu před větrem nebo odřením? Na všechny tyto otázky vám odpoví web milujemedrevo.cz. Formou blogu zde pravidelně přibývají nejen informace, rady nebo postupy, ale také inspirace, nápady a mnoho zajímavostí. Dřevo milujeme a je tak nádherně složité, že si vlastní blog zaslouží.

Snadné natírání pro laiky. Zrenovujte zašlou dřevěnou lavičku.

BONDEX

Monika Klegová

Publikováno 28.6.2016

Autor: Monika Klegová

Máte někde v rohu, raději na nenápadném místě schovanou lavičku, která už dávno ztratila svou původní krásu? Chcete z ní udělat zase ozdobu vaší zahrady a zároveň jí dopřát ochranu proti povětrnostním vlivům i odolnost proti vlastnímu používání? Postupujte krok za krokem podle jednoduchého návodu od značky Bondex. Nemůžete udělat chybu.

Obnovte přirozený vzhled zašedlého dřeva s Bondex Renovation

BONDEX

Monika Klegová

Publikováno 10.6.2016

Autor: Monika Klegová

Vraťte svému dřevěnému, dnes již šedému a nevýraznému vybavení původní krásu. Skandinávský odborník na péči o dřevo, značka Bondex, má v portfoliu speciální přípravek Bondex Renovation (dříve nazývaný Holz Neu). Stačí jej jednoduše aplikovat na jakýkoliv dřevěný povrch a čistič vykoná své. Snadno a rychle vyčistí, zesvětlí a regeneruje zašedlé dřevo.

    Které tiskové zprávy
    vás zajímají?